Rekordowy 5. PZU Cracovia Półmaraton! "To mój najlepszy bieg" [DUŻO ZDJĘĆ]

 

Rekordowy 5. PZU Cracovia Półmaraton! "To mój najlepszy bieg" [DUŻO ZDJĘĆ]


Opublikowane w ndz., 14/10/2018 - 13:12

Aż 8 770 osób wystartowało w 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. 8 739 osób przekroczyło linię mety, co oznacza nowy rekord frekwencji imprezy! W ubiegłym roku finiszowało 8 332 osób.

Rekordowa frekwencja nie wpłynęła negatywnie na poziom imprezy. Biegacze chwalili sprawną organizację, brak korków i łatwy dojazd na bieg, dobrą atmosferę oraz zaopatrzone punkty odżywcze.

– Bardzo dobra organizacja jak na tyle tysięcy uczestników. Bez problemu dojechałam rano z Katowic, odebrałam pakiet, bez kolejki skorzystałam z toalety i jeszcze z zapasem ustawiłam się na starcie – chwali Ewelina Puchała. – Startowałam na 1h40 i gdyby nie gorące słońce, na pewno urwałabym kilka minut, a tak dobiegłam zgodnie z planem i jestem zadowolona. Punkty z wodą często, bogato wyposażone, co przy tej pogodzie było dość przydatne. Na mecie folia życia od uśmiechniętych wolontariuszy i pyszny makaron zarówno dla mięsożerców, jak i wegan. Kraków po raz kolejny pokazał, że potrafi zrobić dobrą imprezę dla wielu tysięcy ludzi.

Pogoda była niemal letnia, choć rano nic tego nie zapowiadało. – Rano biegaczy przywitała mgła i dość chłodne powietrze. Im bliżej było startu, tym coraz bardziej słońce dawało się we znaki. Świeciło całą trasę – relacjonowała Beata Lewicka. Ona również chwaliła organizację: – Na wysokim poziomie, biuro zawodów doskonale przygotowane. Trasa wiodła przez urokliwe zakątki Krakowa, obok wielu ważnych budynków jak również przez rynek i tuż obok Wawelu. Kibice przez całą trasę zagrzewali do walki z trasą i samym sobą.

Sabina Kacan wraz z przyjaciółmi w Krakowie zakończyła tegoroczne zmagania o Koronę Półmaratonów. Biegiem była zachwycona. – Najpiękniejsza trasa i najlepsza organizacja ze wszystkich! Wody izotoników, jedzenia typu banan, owoce czekolada, było pod dostatkiem. A kibice na szóstkę – oceniła. – To mój najlepszy bieg do tej pory!

Królewskie tytuły trafiły do Etiopczyków. Wygrał Etiopczyk Zelalem Mengitsu, z wynikiem 1:02:50. Drugi był... triumfator 40. PZU Maratonu Warszawskiego – Kenijczyk Dawid Metto (1:02:56). Jeszcze na tysiąc metrów przed metą obaj zawodnicy biegli razem. Zdecydował sprinterski finisz przed TAURON Areną Kraków.

Najlepszym z Polaków został trzeci na mecie Tomasz Grycko (1:04:45). Biegacz z Władysławowa to najwyraźniej amulet krakowskich biegów, przed tygodniem wygrał równie rekordowy pod względem frekwencji 12. PZU Bieg Trzech Kopców. Grycko stoczył ciekawy i zwycięski pojedynek z Kenijczykiem Josephem Mumo Mutwanthe, odrywając się od rywala na 16-17 kilometrze.

Wśród kobiet triumfowała Ayantu Kumela Tadesse, z wynikiem 1:15:18.

Pozostałe miejsca na podium obsadziły Polki – Olga Ochal (1:15:32)...

... i Aleksandra Brzezińska (1:15:55).

Towarzyszącą półmaratończykom „5 dla Niepodległej” wygrali Adam Czerwiński (14:36)...

...i mistrzyni kraju A.D. 2018 na 5 i 10 km Renata Pliś (16:10).

Bieg na 5 km ukończyło 788 osób.

Pełne wyniki 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: TUTAJ

Uczestnicy mogą wpisać swoje wyniki do tabel Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, w kat. "Najlepszy maratończyk". Finał cyklu tradycyjnie odbędzie się we wrześniu 2019 r. w Krynicy-Zdroju. Zapisy już trwają - TUTAJ. Już teraz zapraszamy!

red. / KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce