Ruszyły zapisy do ME Masters na Wielkiej Sowie

 

Ruszyły zapisy do ME Masters na Wielkiej Sowie


Opublikowane w pt., 18/10/2013 - 12:35

Rozpoczęły się internetowe zapisy na V Bieg na Wielką Sowę. Imprezy wyjątkowej, bo rozgrywanej tym razem w randze Mistrzostw Europy Masters w Biegu Górskim (35+).

14 czerwca 2014 r. w Ludwikowicach Kłodzkich zostaną rozdane także medale Mistrzostw Polski Weteranów oraz punkty do Ligi Festiwalu Biegowego w biegu open (16-34). Zapraszamy!

Zapisy potrwają do 24 maja 2014 roku. To również termin graniczy do wnoszenia opłaty startowej. Ta wynosi:

  • 140 zł lub 35 euro/os. do rywalizacji ME Masters i MP Weteranów
  • 100 zł lub 25 euro/os. w biegu open

W bogatych pakietach startowych dla obu kategorii znajdą się m.in. okolicznościowy medal i koszulka mistrzostw. Szczegółowe informacje o rejestracji można znaleźć na stronie zawodów.

Jeden z najlepszych w kraju i Europie

Bieg na Wielką Sowę zgodnie uznawany jest przez środowisko zawodników, organizatorów i mediów zajmujących się biegami górskimi w Polsce za jedną z trzech najlepszych imprez tego typu w naszym kraju. Przyznanie dolnośląskim organizacji ME tylko potwierdza tę opinię. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, iż powierzono nam organizację imprezy tej rangi, a jednocześnie podekscytowani nowym wyzwaniem. Myślę, że zawodnicy także – mówi Piotr Postrożny, dyrektor imprezy.

Bieg rozgrywany jest na tradycyjnej 9,4-kilometrowej trasie wiodącej spod CRK „Harenda” na szczyt Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.). Po drodze są premie lotne z cennymi nagrodami finansowymi i rzeczowymi dla uczestników (w 2013 r. była to m.in. wycieczka na Lazurowe Wybrzeże).

W przeciągu trzech lat zawody ponadtrzykrotnie zwiększyły liczbę uczestników (do rekordowych 301 osób w tym roku), gromadząc zarówno amatorów biegów górskich, jak i mistrzów dyscypliny. Jaka będzie ona w przyszłym roku?

Oficjalna strona zwodów:

www.me2014.wielkasowa.net/  

Rejestracja:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=962

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce