Ruszyły zapisy do słodkiego Biegu Wedla w Warszawie

 

Ruszyły zapisy do słodkiego Biegu Wedla w Warszawie


Opublikowane w pt., 20/12/2013 - 09:28

Wystartowały zapisy do Biegu Wedla, czyli najsłodszego biegu w Polsce. Jeśli chcesz pobiec 22 lutego w Warszawie, powinieneś się spieszyć z rejestracja – rozdano już jedną czwartą numerów startowych. 

Organizatorzy przyznają, że tak duże zainteresowanie imprezą ich nie zaskoczyło. – W ubiegłym roku bardzo szybko wyczerpaliśmy limit 650 uczestników. Dlatego teraz postanowiliśmy zwiększyć liczbę miejsc. Możliwe, że w przyszłości pobiegnie tu tysiąc osób – mówi Andrzej Krochmal, organizator biegu informując, że od wczoraj do biegu zapisało się już ponad 200 chętnych. – Limit uczestników to 800 osób, ale 150 numerów startowych rezerwujemy dla dzieci i młodzieży – zaznacza nasz rozmówca.

Lutowy Bieg Wedla będzie już dziewiątą edycją tych zawodów. Historia rekreacyjnych spacerów po Parku Skaryszewskim jest jednak dłuższa. Dwa razy dłuższa.

– Wszystko zaczęło się 18 lat temu od marszy na orientację, które organizowaliśmy dla dzieci w okresie ferii. Biegając po Parku Skaryszewskim zawsze czuliśmy zapach słodyczy z pobliskiej fabryki Wedla. Postanowiliśmy więc zapytać firmę czy nie wsparła by naszej inicjatywy, tym bardziej, że chcieliśmy rozszerzyć naszą ofertę o bieg. Przychylność Wedla zyskaliśmy m.in. tym, że miejscówka naszej akcji jest powiązana z historią firmy, która przed laty przed laty na obwoźnych stoiskach sprzedawała swoje wyroby w „Skaryszaku” – wspomina Andrzej Krochmal.

Bieg Wedla

Dzięki współpracy uczestnikom Biegu od lat towarzyszą słodkości. W tym roku będą to m.in. gorąca czekolada, ręcznie dekorowane torciki z symbolem biegu a także medale. Udział w tej rywalizacji to naprawdę sama słodycz.

W programie przyszłorocznego Biegu Wedla znalazły się cztery dystanse:

  • 1,86 km (1 pętla) – start godzina 11:00
  • 0, 25 km – start godzina 11:30
  • 5,5 km (3 pętle) – start godzina 12:00
  • 9 km (5 pętli) – start godzina 13:00.

Pierwsze dwa dystanse są dedykowane dzieciom i młodzieży. Kolejnych dwa dorosłym. Wyniki z biegu na najdłuższym dystansie zostaną zaliczone do Ligi Festiwalu Biegów.

Wpisowe do zawodów to 5 zł dla dzieci i młodzieży oraz 40 zł dla dorosłych. Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku KS Drukarz, przy al. Zielenieckiej 2. Start do biegów usytuowano przy muszli koncertowej w Parku Skaryszewskim. Trasa biegów od pierwszej edycji biegu nie uległa zmianie.

Osoby, które jeszcze nie doświadczyły rywalizacji biegowej (i nie chcą tego zmienić), organizator zaprasza do sztandarowej konkurencji zawodów - marszu na orientację. Mapy dostępne będą na miejscu.

Strona zawodów:

http://biegwedla.pl/

Regulamin:

http://biegwedla.pl/images/stories/dokumenty/bieg-wedla-2014-regulamin.pdf

Zapisy internetowe:

http://biegwedla.pl/index.php/pl/zapisy

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce