Silesia Run pełen zmian

 

Silesia Run pełen zmian


Opublikowane w wt., 21/04/2015 - 14:55

Impreza w Jastrzębiu Zdroju zmienia swoje oblicze. Na uczestników czeka nowa trasa oraz pora rozgrywania zawodów. Start 9 maja, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego - tu dla odmiany nie zmienia się nic.

Organizatorzy imprezy postanowili uczynić z Silesia Run bieg nocny. Start biegu został przeniesiony z godziny 12 na 22.

– Ktoś z biegaczy zaproponował, żeby w Jastrzębiu zorganizować nocny bieg. Jest tu już kilka imprez i zaczynają się one po woli powtarzać. Impreza wieczorową porą jest dobrą odmianą. Dodatkowo nie biega się w upale jak to u Nas bywało. Trasa jest dobrze oświetlona, więc nie będzie żadnych problemów z orientacją w terenie. Chyba że wyłączą Nam elektrownię – śmieje się Stefan Kalinowski, dyrektor imprezy.

Nowa godzina rozgrywania zawodów to tylko część zmian. Na uczestników czeka także nowa 10-kilometrowa trasa, która nie ma już nic wspólnego z poprzednim odcinkiem ani górskim charakterem tamtej ścieżki.

– Zmieniliśmy trasę, lokalizację i biuro zawodów. Odwiedzimy inną część miasta. Trasa jest płaska i w miarę szybka. Zawodnicy mówili, że w maju-czerwcu, gdy podbiega się pod te górki, to jest ciepło. Jeśli trzeba było to zrobić trzy razy – a tak u nas było - można było się zagotować. Padła sugestia, by zrobić bieg płaski... – wspomina organizator.

Zmiany wpłynęły chyba na dobre imprezie, bo na start zgłosiło się już prawie 150 osób. Przypomnijmy, że rok temu imprezę ukończyło 110 osób.

– Limit w biegu głównym to 250 osób. Na pewno więc będzie można zapisywać się w dniu zawodów. Końcowa frekwencja? Dużo zależy pewnie od pogody. Jeśli będzie dobra, to zapewne wiele osób przyjedzie do Nas w ostatniej chwili – analizuje Kalinowski.

Silesia Run odbędzie się w sobotę 9 maja. Biuro zawodów znajdować będzie się w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Poznańskiej 1. Czynne będzie od godziny 19:00. Początek biegu o godzinie 22:00. Zawody poprzedzą biegi dla dzieci i młodzieży oraz Bieg po Zdrowie na 2 km.

Rok temu bieg główny zwyciężyli Tomasz Kawik i Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Silesia Run zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kategorii „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Więcej w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce