Słodka dogrywka w zapisach na Biegu Wedla

 

Słodka dogrywka w zapisach na Biegu Wedla


Opublikowane w czw., 18/12/2014 - 12:12

W piątek 19 grudnia rozpoczną się zapisy uzupełniające do jubileuszowej 10. edycji Biegu Wedla w Warszawie. Organizatorzy nie chcą podawać dokładnej godziny rozpoczęcia dogrywki, warto więc być czujnym. W puli znajdzie około 200 miejsc.

W tym roku zapisy trwały rekordowo krótko, bo zaledwie cztery dni. Rejestracja uruchomiona została w piątek 28 listopada. Po czterech godzinach na liście startowej było już 400 uczestników. Kosmetyczną zmianą okazało się więc zwiększanie limitu w biegach głównych z 650 do 800 osób. Na starcie stanie także 150 dzieci. Chętnych na to żeby wystartować w Biegu Wedla od początku było o wiele o wiele więcej.

Jednak jak to często bywa nie każdy kto zgłosił chęć udziału w imprezie uiścił opłatę startową.

– Przeciągaliśmy sprawdzanie zgłoszeń, bo często za biegaczy płaciły inne osoby. Trudno było w tym wszystkim się połapać. Kilka spraw wyjaśnialiśmy. Ostatecznie okazało się, że sposórd zapisanych opłaty nie wniosło ok. 200 osób. Wysłaliśmy przypomnienie i może ktoś się zreflektuje, więc dziś (w czwartek) wieczorem będziemy wiedzieli dokładnie jaką liczbą dysponujemy – objaśnia Andrzej Krochmal, organizator biegu. – Lepiej było zrobić zapisy dodatkowe niż tworzyć jakąś listę rezerwową – dodaje.

Ponieważ limit miejsc jest nieubłagany, organizatorzy zachęcają biegaczy, którzy zarejestrowali się ale nie będą mogli wystartować, aby przekazali swoje numery startowe innej osobie. Oczywiście informując o tym fakcie biuro zawodów. – Ponieważ zapisy ruszyły z dużym wyprzedzeniem dopuściliśmy w regulaminie taki zapis, że w przypadku rezygnacji można zaproponować osobę na swoje na miejsce. W ten sposób nie blokuje się miejsc. Chcemy, by wystartowało jak najwięcej osób – stwierdza Andrzej Krochmal.

10. Bieg Wedla odbędzie się 31 stycznia. Wyniki rywalizacji na głównym dystansie (9 km) będzie można wpisać do tabel Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Podczas samych zawodów będzie można zapisać się ze zniżką na 6. PZU Festiwal Biegowy (11-13 września 2014), który zwieńczy ten cykl.

Bieg Wedla w naszym KALEDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce