Świet(l)ny bieg w Krakowie. Pierwsza taka klasyfikacja w Polsce

 

Świet(l)ny bieg w Krakowie. Pierwsza taka klasyfikacja w Polsce


Opublikowane w czw., 05/12/2013 - 09:08

Bieg Świetlików w Krakowie

Krakowski Bieg Świetlików, który premierowo odbędzie się już 21 grudnia w ramach Ligi Festiwalu Biegowego, to jedna bardziej oryginalnych imprez tego sezonu w kraju.   

Rozegrany zostanie w najdłuższą noc roku, w którą jesień przechodzi w zimę. I mimo że sportowo zakończy się po kilkudziesięciu minutach, da możliwość wskoczenia w najzimniejszą porę roku w biegowym towarzystwie. – After Party imprezy, z kubkiem grzanego wina czy gorącej herbaty w ręku, odbędzie się w Hotelu Forum – zapowiada Robert Drogoszcz, dyrektor imprezy.  

10-kilometrową trasę będzie można pokonać biegnąc, ale też maszerując z kijkami. A że poprowadzi ona pętlami wzdłuż obu brzegów Wisły, a każdy z uczestników przywdzieje czołówkę, latarkę lub np. odblask, bieg będzie miał wyjątkową oprawę. – Każdy z biegnących / maszerujących stanie się częścią świetlistego korowodu, który wypełni krakowskie bulwary – podkreśla organizator. Zachęca uczestników biegu do kreatywnego podejścia do stroju biegowego.  

– Bądźcie twórczy, szaleni w swoich pomysłach! Z niecierpliwością czekamy na to, co przygotujecie! Autorów najciekawszych instalacji uhonorujemy nagrodami pieniężnymi. Pamiętajcie, że jedynym ograniczeniem jest zakaz używania otwartego ognia i materiałów pirotechnicznych – wyjaśnia organizator. Podkreśla, że „nieświecący zawodnicy będą niewidoczni dla pomiaru czasu” i nie zostaną sklasyfikowani. 

Do udziału w imprezie Robert Drogoszcz zaprasza biegaczy w wieku 16+. Wśród klasyfikacji biegu proponuje open kobiet i mężczyzn (nagrody pieniężne za miejsc I-III) oraz… wagowe. – Nie wiem, czy ktoś w Polsce biega w takich kategoriach, chyba nie, więc pora to zmienić. Szczególnie w imprezach o takim charakterze jak nasza, a więc towarzyskich, integracyjnych – wyjaśnia organizator.

– Pomysł zrodził się po rozmowie z jednym z uczestników cyklu Perły Małopolski, który również organizuję. Ważąc 150 kg, a później 110 kg p. Leszek porwał się do startu w maratonach. W pierwszym uzyskał 4:30, w kolejnym już 3:30. Wciąż jednak narzekał, oczywiście mrugając przy tym okiem, że w swoim biegowym życiu chyba nic nie wygra. W międzyczasie wpadła mi w ręce informacja o pewnym biegu w Tajlandii, w którym zastosowano wagową klasyfikację uczestników. Łącząc te dwie historie postanowiłem przeszczepić to na polski grunt. Czy się sprawdzi, nie wiem, ale zabawa na pewno będzie przednia – dodaje dyrektor Biegu Świetlika.

Ustalony przez organizatora pułap widełek wagowych to 52 i 70 kg wśród kobiet oraz 70 i 90 wśród mężczyzn. – Uczestnicy będą deklarować swoja wagę. Zważymy ich tylko wtedy, gdy pojawią się jakieś wątpliwości w rozdziale nagród. Liczę na rywalizację w duchu fair-play – mówi Robert Drogoszcz.

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są drogą elektroniczną do 15 grudnia włącznie (zarezerwowano już blisko 650 numerów startowych). Będzie można się zapisać także na miejscu przed startem (biuro zawodów w Hotelu Forum). Ten zaplanowano na godz. 18:00. Limit uczestników to 1000 osób. Wpisowe to 60 zł przy zapisie online i 80 zł w dniu biegu. – Dla uczestników z certyfikatem Pereł Małopolski* mamy 20 procentowy rabat na wpisowe  – zachęca organizator. 

– Jeśli idea imprezy się przyjmie, Bieg Świetlików stanie się wydarzeniem cyklicznym. Będziemy się starali też uatrakcyjnić jego formułę – zapowiada Robert Drogoszcz. – Do zobaczenia 21 grudnia w Krakowie!

I Bieg Świetlików w Krakowie będzie kolejną eliminacją cyklu Liga Festiwalu Biegowego. Podczas imprezy będzie można zdobyć punkty do klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Polecamy i zapraszamy!

Strona zawodów:

www.krakowskibiegswietlikow.pl

Regulamin:

http://www.krakowskibiegswietlikow.pl/index.php/regulamin/

Zapisy:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=949

* Certyfikat można uzyskać startując na przestrzeni dwóch lat w co najmniej 5 imprezach cyklu Perły Małopolski, rozgrywanych tradycyjnie na terenach małopolskich Parków Narodowych.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce