Tablica już stoi, trasa odszykowana, zapisy do 19.04. Ligowy Bieg Winanda Osińskiego zaprasza!

 

Tablica już stoi, trasa odszykowana, zapisy do 19.04. Ligowy Bieg Winanda Osińskiego zaprasza!


Opublikowane w śr., 17/04/2019 - 14:37

Trwa odliczanie do 36. Biegu Winanda Osińskiego w Szczecinku. Impreza upamiętnia maratończyka i pierwszego olimpijczyka ziemi koszalińskiej. Zawody zaliczane są do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji Najlepszy Biegacz „5-10-15”.

Niedawno w okolicach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie już wkrótce funkcjonować będzie centrum zawodów, ustawiono specjalną tablicę informacyjną. Dzięki temu każdy biegacz będzie mógł się dowiedzieć co nieco memoriale w którym bierze udział, ale też trzykrotnym mistrzu Polski w maratonie (1948, 1950 i 1951 - red).

- Często podczas biegu spiker, pan Roman Toboła powtarza kim był i co osiągnął Winand Osiński, a także o ciekawej historii tego biegu. Ana wiele ciekawych historii, np. tę z przestojami w rozgrywaniu imprezy. To jednak wpada jednym uchem, a drugim wypada, bo ludzie są czymś zajęci. Dlatego zdecydowaliśmy postawić taką tablic.e - mówi nam Przemysław Pasieczny z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

– Tablica będzie funkcjonować przy biurze OSIR już na stałe. Mieszkańcy i turyści będą mogli zaczerpnąć wiedzy o człowieku stąd, ze Szczecinka. To jest dobra promocja miasta. Jeśli ktoś nie biega, to może zostanie zachęcony i kiedyś u nas wystartuje – wyjaśnia organizator.

Po trzech latach przerwy, uczestnicy memoriałowego biegu wracają na starą trasę. Start usytuowany jest przy rondzie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a meta na Stadionie Miejskim. Do pokonania będzie wciąż tradycyjne 10 km, podzielone na dwie pętle wytyczone ulicami miasta.

– Wracamy na odrestaurowany deptak przed pięknym Ratuszem. Powstały nowe fontanny, wyłożona została nowa nawierzchnia, już bez kostki brukowej. Szykujemy tam punkt muzyczny z kapelami. Efekt powinny być ciekawy – przewiduje Przemysław Pasieczny.

– Uważam, że trasa jest szybka, bo nie ma już tylu zakrętów. Dodatkowo biegniemy przez centrum miasta – zachwala.

Organizatorzy liczą na wysoką frekwencję, kto wie, może nawet na rekordową. Zapisy elektroniczne potrwają do 19 kwietnia do godz. 23:59:59.

– Podczas 34. edycji mieliśmy 755 uczestników na mecie. Teraz mamy już 752 osoby opłacone, ale wciąż napływają zgłoszenia. Jesteśmy przygotowani na 850 osób i liczę, że ok. 800 uczestników pojawił się na mecie – dodaje Przemysław Pasieczny.

36. Bieg Winanda Osińskiego rozegrany zostanie 28 kwietnia. Start o godzinie 13:00, ale już kwadrans wcześniej biegacze muszą ustawić się w wyznaczonej strefie. Biuro Zawodów będzie się mieścić przy Stadionie Miejskim, przy ul. Piłsudskiego 3. Czynne będzie od godziny 8:00 do 12:00.

Finał Ligi Festiwalu Biegowego, do którego zaliczany jest szczecinecki bieg (kategoria "Najlepszy biegacz 5-10-15) rozegrany zostanie podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju, w dniach 6-8 września. Rejestracja oraz udział w rywalizacji jest całkowicie bezpłatny. Zawodnik ponosi jedynie koszty udziału w poszczególnych biegach. Zgłoszenia do cyklu: TUTAJ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce