Uliczno-górski Silesia Run już w niedzielę. Liga Festiwalu zaprasza!

 

Uliczno-górski Silesia Run już w niedzielę. Liga Festiwalu zaprasza!


Opublikowane w śr., 28/05/2014 - 11:59

Silesia Run to kolejny bieg jastrzębskiego Stowarzyszenia Biegów Górskich. Imprezę zaplanowaną na 1 czerwca uznać można za najłatwiejszą w całym bogatym kalendarzu wydarzeń obejmującym choćby jeszcze Bieg na Stożek czy Pilsko, bo bardziej przypominać będzie uliczne ściganie, niż trud zmagań w górach. Ale wcale nie łatwą.

Miejscem zmagań będzie Jastrzębie Zdrój. Trasa biegu głównego będzie liczyć 10 km i mimo, że poprowadzi biegaczy po ulicach liczącego ponad 90 000 mieszkańców miasta, to będzie miała w sobie sporo elementów górskich. Nie jest to płaski bieg, teren jest naprawdę urozmaicony opisuje Stefan Kalinowski, prezes SBG, dyrektor biegu.

Jeszcze w 2011 roku zawodnicy ścigali się tu na dystansie 5 km. Skąd zmiana dystansu? - Wsłuchaliśmy się w opinie biegaczy, którzy sugerowali, że 5000 metrów to krótki dystans i lepiej byłoby pobiegać na dłuższej trasie. Oprócz zmiany dystansu, zmieniliśmy także miejsce rozgrywania zawodów. Teraz jesteśmy w innej części Jastrzębia, przy Hali Widowiskowej-Sportowej – wyjaśnia p. Stefan.

Wspomniana hala stanowić będzie też centrum zawodów. Przy ulicy Al. Jana Pawła II 6 znajdować się będzie sekretariat imprezy. Ponieważ lista startowa zawiera aktualnie ok. 100 nazwisk, do biegu będzie można się zarejestrować także w dniu zawodów. Będzie można to zrobić w godz 8:00-10:45. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 12.

Wcześniej wystartuje Bieg Rodzinny na 2 km oraz biegi przedszkolaków. W obu biegach spodziewamy się wysokiej frekwencji. Historia naszej imprezy pokazuje, że rodzice chętnie przychodzą z dziećmi na te biegi, które często mają większą liczbę uczestników niż bieg główny zauważa organizator.

W ubiegłym roku bieg główny Silesia Run zwyciężył Krzysztof Szymanowski z czasem 35:09. Wśród kobiet najlepsza była Anna Skalska z rezultatem 43:10. Kto tym razem okaże się najlepszy? Przekonamy się w niedzielę.

Zachęcając do udziału w biegu przypominamy, że Silesia Run wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. Uzyskane tu wyniki będziecie mogli wliczyć do klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finałem cyklu będą tradycyjnie biegi festiwalowe.

Organizator

Regulamin

Zapisy elektroniczne

Rejestracja do biegu rodzinnego: biegi-sbg@wp.pl lub w dniu zawodów (limit 250 miejsc)

Wpisowe:

Bieg na 10 km - 40 zł
Bieg rodzinny - 10 zł

RZ

fot. jastrzebieonline.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce