Upalny Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wlkp. [ZDJĘCIA]

 

Upalny Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wlkp. [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 09/06/2014 - 08:52

W niedzielne przedpołudnie blisko 2200 zawodników wyruszyło z grodziskiego rynku na trasę ósmego już Półmaratonu Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. Do pokonania mieli dwie pętle, ale nie dystans, a pogoda była najtrudniejszym przeciwnikiem do pokonania.

Bieg rozegrano w ponad trzydziestostopniowym upale. Właściwe nawodnienie i schłodzenie organizmu było kluczowe. Tu pomogli organizatorzy, którzy ustawili na trasie punkty z wodą znacznie częściej niż zwykle, bo co ok. 2,5 km. Zorganizowane były również cztery kurtyny wodne, obsługiwane przez strażaków.

Miłą niespodzianką były jeszcze liczniejsze, prywatne kurtyny i zraszacze wystawione przez mieszkańców, bo jak zwykle w Grodzisku panowała wspaniała, sportowa atmosfera. Kibice nie szczędzili gardeł i mocno dopingowali zawodników.

Niestety jak zauważyliśmy, służby medyczne miały sporo pracy. I to zarówno na mecie, jak i na trasie, na którą kilkakrotnie musiały wyjeżdżać karetki pogotowia. Zapytana o bieg Ola stwierdziła krótko. – Upał nas wykończył. – Odnowiła mi się kontuzja kolana. Będę musiał spauzować kilka dni – dodał Artur.

Większość indagowanych przez nas zawodników nie żałowała jednak decyzji o starcie. – Kilka razy moja żona tu wygrywała. Dziś niestety nie mogła przyjechać. Ale bardzo się cieszę z mojego wyniku. Mimo upału, dałem radę. Jestem tu po raz ósmy i jeżeli zdrowie pozwoli, to będę przyjeżdżał nadal – opowiadał pan Gerard. Podkreślał wyjątkowy charakter tej jednej z najważniejszych imprez sezonu w Wielkopolsce.

Najlepiej z upałem poradzili sobie wczoraj reprezentanci Kenii, którzy znów tłumnie zjechali do Grodziska. Najszybciej dystans 21,097 km przebiegł Rop Abel Kibet. Potrzebował na to 1 godziny 6 minut i 32 sekund. Najszybszym z Polaków okazał się reprezentant Grodziskiego Klubu Biegacza Majorczyk Bartosz, który z czasem 1:15:26 zajął 11. miejsce.

Pierwsze miejsce w śród kobiet przypadło Biwott Gladys Jepkurui. Jej czas 1:20:40 był lepszy o prawie pięć minut od kolejnej zawodniczki! Najlepszej Polce Wiolettcie Paduszyńskiej, na mecie zegar wskazał 1:29:06. Czas dał jej 4. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

Pełne wyniki VIII Grodziskiego Półmaratonu Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ. Swoje rezultaty możecie wpisać do tabeli Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy maratończyk”.

Jak można podsumować imprezę? Półmaraton w Grodzisku z pewnością można brać za przykład dobrej organizacji zawodów. Organizatorzy od pierwszej edycji biegu trzymają wyskoki poziom imprezy, czego im gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

GU

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce