VII Bieg Kazików: Biegając, pomagasz

 

VII Bieg Kazików: Biegając, pomagasz


Opublikowane w śr., 19/02/2014 - 14:56

Bieg Kazików to jedna z największych imprez biegowych organizowanych w Radomiu; w ubiegłym roku pobiegło tu 640 osób. 9 marca organizatorzy liczą na jeszcze wyższą frekwencję w biegu głównym, ale i szeroką obecność biegaczy na starcie towarzyszącej mu Charytatywnej Trójki „Biegam bo Lubię – pomagać”. Całkowity dochód z biegu zostanie przekazany dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa.   

To kolejna akcja pomocowa radomskich biegaczy i organizatorów Biegu Kazików. W ubiegłych latach podczas imprezy zbierano pieniądze m.in. dla podopiecznych Słonecznego Domu w Radomiu czy organizację letniego wypoczynku dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Litwie.

– Charytatywne biegi stały się już tradycją naszej imprezy dowodząc, że biegacze nie zamykają się na potrzeby innych i chętnie otwierają serca. Serdecznie zapraszam do biegu także tych, którzy nie czują się na siłach by pokonać dystans 10 km, ale chcieliby aktywnie spędzić niedzielę. Biegając pomożecie – powiedział nam Artur Błasiński, dyrektor zawodów.    

Charytatywną Trójkę „Biegam bo Lubię - pomagać” zaplanowano tym razem na dystansie jednej, nieco ponad 3-kilometrowej rundy (wcześniej biegano na 2 km). Pętlę, wytyczoną w centrum miasta, uczestnicy biegu głównego pokonają z kolei trzykrotnie. Przebieg trasy pozostaje niezmienny w stosunku do ubiegłego roku, co w opinii organizatora, znakomitego zresztą biegacza, stanowi o atrakcyjności imprezy.

– Start i meta znajdować będą się na ulicy Żeromskiego, przed Urzędem Miejskim. Biegać będziemy też jeszcze ulicami Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Stańczyka, Malczewskiego, Reja, Wolność, Rynkiem i Rwańską. Czyli w ścisłym centrum miasta, wśród kibiców – podkreśla Artur Błasiński.

Trwają zapisy do imprezy. Przypominamy, że posiadacze Karty Biegacza mogą skorzystać ze zniżki na wpisowe. Przy płatności przelewem do 25 lutego opłata wynosi 20 zł (w tytule przelewu należy podać imię, nazwisko i numeru Karty Biegacza).

Na wszystkich uczestników biegu głównego czekają pamiątkowe medale. Na uczestników Charytatywnej Trójki zaś oryginalne koszulki.

VII Bieg Kazików będzie drugą, po Biegu Wedla w Warszawie, tegoroczną odsłoną Ligi Festiwalu Biegów. Wyniki biegu będzie można wpisać do klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał cyklu odbędzie się tradycyjnie podczas Festiwalu Biegowego, tym razem w dniach 5-7 września. Zapisu na Festiwal można dokonać TUTAJ.

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce