VII Bieg Kazików. Do 5 lutego najniższe wpisowe

 

VII Bieg Kazików. Do 5 lutego najniższe wpisowe


Opublikowane w pt., 17/01/2014 - 15:19

W minionym tygodniu rozpoczęły się zapisy do VII Bieg Kazików. Impreza, inaugurująca nowy sezon biegowy w Radomiu odbędzie się 9 marca. Jej wyniki ponownie zostaną zaliczone do Ligi Festiwalu Biegów.

Bieg Kazików to jedna z największych imprez biegowych organizowanych w stolicy polskiego przemysłu zbrojeniowego. W ubiegłym roku zgromadził na starcie rekordową liczbę 640 uczestników.

Trasa tegorocznego biegu pozostaje niezmieniona. Start i meta znajdować będą się przed Urzędem Miejskim. Biegacze będą mieli do pokonania trzy pętle o długości 3,33 km, wytyczone ul. Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Stańczyka, Malczewskiego, Reja, Wolność, Rynkiem, Rwańską i Żeromskiego.

W ocenie organizatorów, trasa wiodąca przez centrum miasta to jeden z największych atutów biegu. – Dzięki temu biegacze mogą liczyć na doping mieszkańców naszego miasta. Na specjalne traktowanie mogą liczyć Kazimiery i Kazimierze. Przewidziano dla nich odrębną klasyfikację – zachęca Artur Błasiński, prezes UKS Technik Radom, współorganizator imprezy.

Tę rozpoczną tradycyjnie zmagania najmłodszych biegaczy. Rozegrany zostanie także bieg charytatywny na dystansie około 2,5 km. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji.

– Przygotowujemy wiele niespodzianek. Niewykluczone, że każdy z uczestników otrzyma poczęstunek, nawiązujący nazwą do patrona naszego biegu. Na trasie biegaczy zagrzewać będą zespoły muzyczne. Chcemy zaprosić kilku znamienitych gości. Przygotowujemy nowy pamiątkowy medal dla wszystkich uczestników i oryginalne statuetki – wylicza Błasiński.

Trwają zapisy do imprezy. Do 5 lutego obowiązuje wpisowe w wysokości 25 zł. Od 6 lutego do 5 marca oplata wzrośnie do 30 zł, a przy płatności w biurze zawodów wynosić będzie 50 zł.

Strona zawodów:

http://www.radombiega.pl/

VII Bieg Kazików będzie drugą, po Biegu Wedla w Warszawie, tegoroczną odsłoną Ligi Festiwalu Biegów. Wyniki biegu będzie można wpisać do klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał cyklu odbędzie się tradycyjnie podczas Festiwalu Biegowego, tym razem w dniach 5-7 września. Zapisu na Festiwal można dokonać TUTAJ.

mat. pras. / opr. gr

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce