VII Bieg Kazików: Pobiegną tłumy! Możliwa zmiana trasy

 

VII Bieg Kazików: Pobiegną tłumy! Możliwa zmiana trasy


Opublikowane w czw., 27/02/2014 - 12:24

Już blisko 1000 osób zgłosiło się do VII Biegu Kazików, który 9 marca odbędzie się w Radomiu. A ponieważ większość opłaciła już startowe, zapowiada się nowy rekord frekwencji imprezy! 

Może on być jeszcze bardziej okazały, bo internetowy formularz zapisów zostanie zamknięty dopiero trzy dni przed zawodami. Do tej pory najwyższą frekwencję zgromadziła ubiegłoroczna edycja, w której pobiegło 641 osób.

– Jesteśmy oczywiście przygotowani na rekordową liczbę startujących, choć jeśli dynamika zapisów się utrzyma, zapewne zmienimy przebieg trasy. Tak, by poprowadziła ona szerszymi ulicami. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta i służbami i zareagujemy w odpowiednim momencie – tłumaczy Artur Błasiński, znakomity biegacz i organizator radomskiej imprezy. – Medali dla biegaczy na pewno nie zabraknie, jeśli trzeba będzie domówimy kolejne i wyślemy po biegu na nasz koszt – zapewnia.

Zapytany o relatywnie niską liczbę zapisów internetowych do Charytatywnej Trójki „Biegam bo Lubię – pomagać” (tylko 9 zgłoszeń, 1 opłacone) organizator odpowiedział: – Wcale mnie to nie dziwi, bo najwięcej osób zapisuje się bezpośrednio przed startem. Myślę, że i tym razem będzie podobnie, bo pobiegniemy w szczytnym celu, czyli dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa.   

Na starcie biegu głównego zawodów (10 km) stanie krajowa czołówka biegaczy, a także znani zawodnicy z Ukrainy, Białorusi i Czech. – Prowadzimy też rozmowy z Kenijczykami, ale na tym etapie nie mogę potwierdzić ich startu. Na pewno będą medaliści mistrzostw Polski, choć nie chcę zdradzać ich nazwisk. Niech to będzie niespodzianka dla biegaczy, którzy po raz kolejny będą mogli pobiec u nas z gwiazdami – tłumaczy organizator.

Sama impreza odbędzie się w ramach Dni Radomia, choć w nieco innym terminie niż pozostałe atrakcje miejskiego święta.

– Będziemy przysłowiową wisienka na torcie. Biegając w tak licznym gronie, w ścisłym centrum chcemy pokazać, że to 900-letnie miasto wcale nie jest szare i brzydkie i naprawdę wyładniało w ostatnich dekadach. Kiedyś było ważnym ośrodkiem kulturalnym i administracyjnym i, jak na drugie co do wielkości miasto na Mazowszu, powoli odbudowuje swoją pozycję. Honorowy patronat prezydenta miasta jest dla nas nobilitacją – wskazuje Artur Błasiński. Zachęca do startu w Radomiu.

Przyłączamy się do zaproszenia. VII Bieg Kazików będzie drugą, po Biegu Wedla w Warszawie, tegoroczną odsłoną Ligi Festiwalu Biegów. Wyniki biegu będzie można wpisać do klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał cyklu odbędzie się tradycyjnie podczas Festiwalu Biegowego, tym razem w dniach 5-7 września. 

Strona zawodów:

http://www.radombiega.pl/

Regulamin:

http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/regulaminy/11.pdf

Zapisy:

http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=11

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce