VII Bieg Trzech Kopców: Lista startowa zamknięta

 

VII Bieg Trzech Kopców: Lista startowa zamknięta


Opublikowane w czw., 03/10/2013 - 15:51

Bieg Trzech Kopców

Do Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim, zaliczanych w tym roku także do Ligi Festiwalu Biegowego, rozdano aż 2300 numerów startowych. To blisko tysiąc więcej niż w roku ubiegłym!

Organizatorzy zawodów proszą o niedokonywanie kolejnych wpłat, ponieważ – zgodnie z regulaminem imprezy – nie będą one respektowane i zwracane. Nie będzie też możliwości zapisania się do Biegu w dniu zawodów.

Pakiety startowe można odbierać (osobiście lub przez upoważnioną osobę - obowiązuje oficjalny druk do pobrania na stronie imprezy) w biurze zawodów zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 29 przy (Dembowskiego 12). Można to zrobić w sobotę 5 października w godz. 11:00-20:00 lub w niedzielę 6 października w godz. 7:00-9:30.

Meta i miasteczko imprezy zlokalizowane będą pod Kopcem Piłsudskiego. Bieg rozpocznie się o godz. 10:30.

Trzynastokilometrowa trasa poprowadzi spod Kopca Krakusa na Wzgórzu Lasoty. Następnie ul. Dembowskiego, przez Rynek Podgróski, Kładką o. Bernatka, Bulwarami Wiślanymi, ul. Św. Bronisławy i al. Waszyngtona do Kopca Kościuszki, a stamtąd Lasem Wolskim, obok krakowskiego ZOO pod Kopiec Piłsudskiego. Przewyższenie trasy to 160 m, limit czasowy zaś 2,5 godziny.

Rekord krakowskiej trasy należy od ubiegłego roku do kenijskiego długodystansowca Samuela Kemboi Rutto (40:50). Najlepszą kobietą w tabeli rekordów imprezy jest brązowa medalistka mistrzostw Polski w maratonie z 2012 i 2013 r. Ewa Kucharska (50:40). Czy ktoś zdoła poprawić te wyniki? Przekonamy się już w niedzielę.

VII Bieg Trzech Kopców to druga odsłona Ligi Festiwalu Biegów w sezonie 2013/14. Wyniki zostaną zaliczone do kategorii „Najlepszy góral”. Finał cyklu odbędzie się tradycyjnie podczas Festiwalu Biegowego Forum ekonomicznego. V edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój.

Dobrej zabawy!

Oficjalna witryna zawodów:

http://www.zis.krakow.pl/pl/bieg-trzech-kopcow/aktualnosci/

 GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce