W Grodzisku Wlkp. zamiast Korony – KORONA! "Nasza własna, niewyimaginowana"


Opublikowane w czw., 28/02/2019 - 13:15

Nie chcieli ich w Koronie Polskich Półmaratonów, stworzyli własną koronę? Organizatorzy 13. HUNTERS Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” zaprezentowali właśnie pamiątkowy krążek imprezy.

Oficjalnie medal odwołuje się do historii Grodziska Wielkopolskiego. "W herbie naszego miasta na tronie zasiada Król Polski Przemysł II, za czasów którego Grodzisk Wielkopolski otrzymał prawa miejskie. Mamy nadzieję, że prezentowany medal będzie dodatkowym impulsem do wzięcia udziału w naszym półmaratonie. Takiego medalu nie było jeszcze na żadnym biegu!" - wyjaśniają gospodarze imprezy na fanpage'u wydarzenia.

Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że forma medalu ma związek z ostatnią decyzją Polskiego Stowarzyszenia Biegów oraz Wojskowego Klubu Biegacza „META” Lubliniec - inicjatorów Korony Półmaratonów Polskich, zrzeszającej 10 krajowych biegów na dystansie 21,097 km - o usunięciu grodziskiej imprezy z tego cyklu. Oficjalnym powodem była zbyt niska frekwencja Półmaratonu Słowaka oraz niewystarczająca liczba osób, która aplikuje o „Koronę” z wielkopolskiego biegu.

Jakość imprezy, frekwencja, konkurencja? Półmaraton "Słowaka" wykluczony z Korony Półmaratonów Polskich!

– Ostatnie wydarzenia były inspiracją do tego pomysłu, ale nie jesteśmy małostkowi. Mamy swoją historię do opowiedzenia – wyjaśnia Marek Małecki, dyrektor grodziskiego półmaratonu. Ciągnięty za język mówi: – Oczywiście chcemy udowodnić, że Grodzisk poradzi sobie bez tej formalnej struktury jaką jest KPP. Dajemy jasny sygnał, że w Grodzisku zdobywamy coś konkretnego, rzeczywistego, a nie coś wyimaginowanego. Mamy własną KORONĘ i konkretną wizję rozwoju.

– Nie rozpaczaliśmy po decyzji Zarządu PSB. Podtrzymujemy opinię, że jest ona niesprawiedliwa, tendencyjna i niezrozumiała dla nas. Robimy swoje! – dodaje Marek Małecki.

Bieg zaplanowano na 9 czerwca. Już 3 marca o godz. 18:00 ruszają zapisy do imprezy. – Zwiększamy limit uczestników i proponujemy nowe rozwiązania logistyczne. Wciąż to uczestnicy są dla nas najważniejsi – podkreśla Marek Małecki. Obiecuje, że szczegóły imprezy poznamy już niebawem.

13. HUNTERS Grodziski Półmaraton Słowaka zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk". Finał cyklu odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Zapraszamy do Grodziska i do Krynicy!

13. HUNTERS Grodziski Półmaraton Słowaka w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red.


Polecamy również:


Podziel się: