W niedzielę 13. PZU Bieg Trzech Kopców. Będzie rekord frekwencji?

 

W niedzielę 13. PZU Bieg Trzech Kopców. Będzie rekord frekwencji?


Opublikowane w pt., 27/09/2019 - 09:35

W najbliższą niedzielę, 29 września odbędzie się 13. PZU Bieg Trzech Kopców. Mimo zwiększenia w tym roku limitu uczestników o 500 osób (do 3500 zawodników), znów w ekspresowym tempie – w ciągu zaledwie 5 godzin i 47 min – zapełniła się lista startowa.

W czwartek, 26 września, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie zorganizowana została konferencja prasowa podczas której mówiono o tym wyjątkowym biegu górskim w centrum dużego miasta, łączącym trzy krakowskie kopce: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

O przygotowaniach, specyfice, trasie, scenerii i wielu innych aspektach związanych z  najbliższą edycją Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim opowiadali: Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki Anna Korfel-Jasińska, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Koordynator ds. Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia Trasy 13. PZU B3K Andrzej Batko oraz Olimpijczyk, trener AZS AWF Kraków Masters, prowadzący zajęcia przygotowujące do startu w Królewskiej Triadzie Biegowej 2019 Grzegorz Sudoł.

W trakcie konferencji zaprezentowane zostały oficjalne koszulki techniczne, jakie uczestnicy znajdą w swoich pakietach startowych oraz medal, który otrzymają na mecie.

Zapis relacji z konferencji:

źródło: ZiS Kraków


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce