W Serocku biegowe obchody Święta Niepodległości już 27 października [ZAPISY]

 

W Serocku biegowe obchody Święta Niepodległości już 27 października [ZAPISY]


Opublikowane w pon., 07/10/2019 - 09:52

Biegi związane z rocznicą odzyskania niepodległości są w Polsce niezwykle popularne. Pierwsze organizowane są już w październiku. Jednym z nich jest Bieg Niepodległości w Serocku należący do Ligi Festiwalu Biegowego.

Ta impreza ma już sporą tradycję, bo w tym roku jest organizowana po raz siedemnasty. Oczywiście w kalendarzu są biegi z niepodległością w nazwie z dłuższą historią. Choćby Bieg Niepodległości w Warszawie (także należący do Ligi Festiwalu), który 11 listopada odbędzie się po raz 31.

Obchodzenie Święta Niepodległości na sportowo jest bardzo popularne. Wystarczy przytoczyć liczby. W tym roku 11 listopada (poniedziałek) odbędzie się 40 biegów, a w weekend poprzedzający kolejne 13. Między innymi z tego powodu organizatorzy szukają innych terminów, by na sportowo uczcić jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Tak też robią w Serocku, gdzie bieg odbędzie się 27 października. Będzie tam można wystartować na dystansie 10 km i 5 km w nordic walking. Wcześniejsza data imprezy to tez okazja dla fanów biegania, by zaliczyć więcej biegów z niepodległością w nazwie. Serock leży około 40 km od Warszawy i jest więc w zasięgu kilkudziesięciominutowej podróży samochodem (busem podróż trwa godzinę).

Wyprawa do Serocka to też okazja, by zdobyć piękny medal z wizerunkiem na awersie marszałka Józefa Piłsudskiego, a na rewersie orła białego. A także wycieczka krajoznawcza. Start (o godz. 12:45) i metę usytuowano tradycyjnie na średniowiecznym rynku w Serocku. To wyjątkowe miejsce ze względów architektonicznych, na którym stoi też nowy ratusz. Jest też późnogotycki kościół, a z usytuowanego obok tarasu rozpościera się widok na ujście Bugu do Narwi.

Limit czasu na przebiegnięcie 10 km to dwie godziny. – Trasa nie różni się od tych z poprzednich edycji. Posiada też atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, więc zapraszamy do Serocka bić rekord życiowe – mówi Tomasz Kowalski z organizującego bieg Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku. – Wcześniejszy termin biegu to też szansa na lepszą pogodę. Wiadomo, że każdy kolejny weekend jesieni to coraz chłodniejsze dni i możliwość opadów. Liczymy więc, że w Serocku uda się zbliżyć do limitu uczestników.

Rok temu bieg ukończyło 146 osób, a zwycięzcami zostali Mikołaj Raczyński (33 minuty i 46 sekund) i Natalia Gałązka (42 minuty i 17 sekund). Najlepszy wynik w Serocku uzyskał w 2012 roku Radosław Kłeczek – 31:21.

Poza zwycięzcami w kategorii open, zostaną nagrodzeni najlepsi biegacze pochodzący z Serocka, a także w pięciu kategoriach wiekowych.

Zapisy elektroniczne (do końca 20 października, a potem w biurze zawodów): TUTAJ

***

Bieg Niepodległości w Serocku należy do prestiżowej Ligi Festiwalu Biegowego, czyli ponad 50 imprez w całym kraju rozgrywanych w trzech kategoriach: „Najlepszy maratończyk", „Najlepszy biegacz 5-10-15 km" (do tej należy Bieg Niepodległości) oraz „Najlepszy góral". Finał Ligi zaplanowano podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w 2020 roku.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce