W Sulejówku po raz siódmy dla Marszałka. Rekordowo i z atrakcjami

 

W Sulejówku po raz siódmy dla Marszałka. Rekordowo i z atrakcjami


Opublikowane w śr., 28/05/2014 - 15:45

W sobotę 14 czerwca kolejna gratka dla miłośników biegów z historią w tle z Mazowsza i okolic. W Sulejówku odbędzie się już 7. Bieg Marszałka. Dystans niezmienny 10 km, ale pula numerów startowych bliska wyczerpaniu. 

Zawody po raz pierwszy zorganizowano w 2008 roku. Od początku termin biegu przypadał na połowę czerwca, czyli okres w którym marszałek Józef Piłsudski, architekt wolnej Polski, zamieszkał w Sulejówku (lato 1923 roku). 

W biegowej formie organizatorzy imprezy chcą przybliżyć nam postać Marszałka, a także marszów Sulejówek Belweder. Była to inicjatywa Związku Strzeleckiego, polegająca się na 26 km marszach pochodach miedzy Sulejówkiem a Warszawą. Pierwszy marsz odbył się w 1926 roku a wystartowało w nim 30 zespołów (400 zawodników). Oprócz swojego patriotycznego charakteru, marsze uroczyście inaugurowały w tych czasach sezon sportowy. 

– Naszym biegiem czcimy postać Marszałka Piłsudskiego. Cieszymy się, że na nasze działania bardzo przychylnie  patrzy rodzina marszałka. W trzech edycjach gościliśmy nawet córkę marszałka panią Jadwigę Piłsudską. Teraz ma przyjechać wnuk marszałka pan Krzysztof Jaraczewski. Będzie można też zwiedzać muzeum – dworek w Sulejówku, a czas umilać będzie Orkiestra Wojska Polskiego. Nie zabraknie też niespodzianek dla dzieci – wylicza Witold Kikolski, organizator imprezy.  

W tym roku organizatorzy zwiększyli limit uczestników. Rok temu wystartować mogło 600 biegaczy. Tym razem przygotowano 900 pakietów startowych. Zainteresowanie startem wśród biegaczy z Mazowsza i okolic jest spore - chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 700 biegaczy. Organizator spodziewa się zakończenia zapisów przed regulaminowym 10 czerwca. 

– Zwiększyliśmy limit biegaczy, bo udało nam się pozyskać partnerów dla imprezy. Uważam, że jest to dobry kierunek. Gdy zaczynaliśmy nasze biegi, startowało tu ok. 130 osób. Wszystko wskazuje na to, że teraz będzie ich 900 – przewiduje Witold Kikolski. Zaprasza do Sulejówka.

Biuro zawodów znajdować się będzie Zespole Szkół Ponad Gimnazjalnych przy ul. Paderewskiego 29. Centrum imprezy czynne będzie od godziny 8:00 do 10:00. Start honorowy biegu nastąpi o godzinie 10:00. Uczestnicy przejdą  razem od kopca Marszałka przed Zespół Szkół Ponad Gimnazjalnych, gdzie wyznaczono linię startu ostrego. Tam ok. 10:20 rozpocznie się prawdziwe ściganie.

W ubiegłym roku Bieg Marszałka zwyciężył Bartosz Olszewski z grupy „Warszawiaky”, uzyskując czas 32 minuty i 25 sekund. Nad drugim zawodnikiem miał trzy minuty przewagi. Wśród kobiet najlepsza była Emilia Zielińska z czasem 41 minut i 18 sekund. 

Organizator

Regulamin

Zapisy online  

Trasa biegu

Opłaty startowe:
50 zł – do 30 maja
60 zł - po 30 maja
40 zł - opłata dla młodzieży uczącej się

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce