Warszawa: Ruszają zapisy do Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości

 

Warszawa: Ruszają zapisy do Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości


Opublikowane w śr., 21/05/2014 - 12:15

O północy z czwartku na piątek rozpoczną się zapisy do 24. Biegu Powstania Warszawskiego oraz do 26. Biegu Niepodległości. To nie pomyłka, zapisy  do tych dwóch imprez stołecznej Triady Biegowej prowadzone będą równolegle. W obu, dzięki zwiększeniu puli pakietów startowych, będzie mogła pobiec większa liczba chętnych. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji.

Więcej czasu do namysłu, sprawniejsza rejestracja

Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił w tym roku dużo wcześniej rozpocząć zapisy do swoich flagowych imprez, wchodzących w skład w Triady Biegowej.

– Postanowiliśmy rozpocząć rejestrację od razu do dwóch biegów, żeby dać więcej czasu potencjalnym uczestnikom na podjęcie decyzji o starcie, a także zebrać na czas i bez pośpiechu wpisowe i dopiąć inne rzeczy. Chodzi np. o rozmiar koszulki. Chcemy zamówić koszulki pod konkretne potrzeby. To będzie dla nas krok do przodu. Nie będziemy musieli już celować w rozmiary – wyjaśnia Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez WOSiR.

– Cały pomysł związany jest z naszym systemem rejestracji, w którym mamy profile użytkowników - biegaczy. Wprowadziliśmy go w tym roku przed Biegiem Konstytucji. Uważam, że zdał test. Dodatkowo w tym profilu pojawią się jeszcze inne możliwości, jak na przykład archiwizacja wyników – uzupełnia organizator.

Zdobądź PASTĘ jak powstańcy

W tym roku limit uczestników Biegu Powstania Warszawskiego podniesiony został z 7 000 do 10 000 tysięcy osób.

Co jednak najważniejsze, imprezie towarzyszyć będzie Bieg Zdobycia PASTY. Podczas niepodległościowego zrywu przejęcie ośmiopiętrowego wieżowca było dużym sukcesem powstańców. Był to doskonały punkt obserwacyjny. Bieg po schodach budynku odbędzie w dniu biegu Powstania Warszawskiego, czyli 26 lipca. Wystartować będzie mogło tu 700 osób.

– Przy rejestracji będzie możliwość zaznaczenia startu w tym biegu. Opłacając startowe do wybranego dystansu, 5 lub 10 km, będziemy mogli pobiec tu za darmo. Natomiast jeśli chcemy uczestniczyć tylko w Biegu Zdobycia PASTY, to obwiązywać nas będzie zwykła opłata startowa wynosząca 50 zł. Kto pierwszy, ten lepszy – informuje Marcin Kuriata.

– Bieg na szczyt PASTY zapowiada się bardzo ciekawie. Trzeba będzie pokonać schody, który nie są najrówniejsze. Taka jest charakterystyka tego miejsca i jego wiek. Zawodnicy będą wypuszczani na trasę pojedynczo, bo jest tam bardzo wąsko. W dół zawodnicy zjeżdżać będą windami. Nie zabraknie grup rekonstrukcyjnych. Wszystko ma się rozegrać między godziną 10:00 a 14:00 – anonsuje organizator.

Jeszcze dłuższa flaga biegaczy

Kolejna znakomita wiadomość płynąca z WOSiRu jest taka, że w listopadowym Biegu Niepodległości będzie mogło wystartować aż 15 000 osób, o 3 000 więcej niż w roku ubiegłym.

Organizatorzy liczą, że przedłużenie terminu rejestracji spowoduje wydłużenie czasu zapisów. Czy tak się stanie? W ubiegłym roku pula pakietów startowych Biegu Powstania Warszawskiego wyczerpała się w 48 godzin. Natomiast do jubileuszowego Biegu Niepodległości w 32 godziny.

– Pod względem technicznym jesteśmy przygotowani na różne historie. Jednak moim zdaniem teraz rekordu zapisów już nie będzie. Chociaż mogę się mylić! – skwitował Marcin Kuriata.

Najpierw profil, potem rejestracja

Przypominamy, że zapisu do wybranych biegów można dokonać na stronie http://wosir.waw.pl, zakładając tam wcześniej profil użytkownika. Pakiety startowe na Bieg Powstania Warszawskiego będzie można odbierać od 10 lipca, na Bieg Niepodległości od 15 października.

Na ligowo

24. Bieg Powstania Warszawskiego oraz 26. Biegu Niepodległości ponownie wejdą w skład Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2014/15. Polecamy i zapraszamy!

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce