Wkrótce ruszą zapisy na 13. Bieg Kazików. Będą kosmetyczne zmiany i pamiątkowe koszulki

 

Wkrótce ruszą zapisy na 13. Bieg Kazików. Będą kosmetyczne zmiany i pamiątkowe koszulki


Opublikowane w pt., 20/12/2019 - 12:33

Jeszcze przed świętami mają wystartować zapisy do 13. Biegu Kazików rozgrywanego w Radomiu. Popularna impreza odbędzie się 8 marca 2020 roku i zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów.

Zawody organizowane są z okazji „Kazików”, czyli obchodów patrona miasta - św. Kazimierza Jagiellończyka. Na starcie oprócz setek amatorów biegania pojawia się też krajowa czołówka. Ostatnio wygrywali tam olimpijczyk z Rio de Janeiro Artur Kozłowski i Ewa Jagielska. Bieg ukończyło aż 1171 osób.

Trasa liczy 10 km i jak usłyszeliśmy nie ulegnie większym zmianom. Wszystko rozgrywa się w centrum Radomia, które coraz bardziej zaznacza się na lekkoatletycznej mapie kraju. W tym roku na tamtejszym stadionie odbyły się jubileuszowe 95. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Start i meta Biegu Kazików znajdują się o kilometr od tego obiektu, przed budynkiem Urzędu Miejskiego, przy ul. Żeromskiego.

Zmiany będą naprawdę kosmetyczne. Organizatorzy na trasie zmienią jedną ulice, po której pobiegną biegacze. Nie ma to jednak przełożenia na profil i nie powinno wpłynąć na wyniki. – U nas zawsze były dobre czasy, bo dosyć szybcy zawodnicy przyjeżdżali. To jest dobry termin, bo przed mistrzostwami Polski w przełajach, albo dla tych co szykują się do maratonu - mówi Artur Błasiński, organizator biegu Biegu Kazików.

Na biegaczy mają czekać atrakcyjne pakiety startowe i medale nawiązujące do historii miasta. – Pierwszy raz w tym roku będzie przygotowana pamiątkowa koszulka. Postaramy się też, żeby opłaty pozostały na niskim poziomie. Tym zawsze charakteryzował się nasz bieg – dodaje nasz rozmówca.

Oprócz dystansu głównego w programie tradycyjnie znajdą się też biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży oraz bieg charytatywny. Zapisy ruszą wkrótce. Wtedy też poznamy dokładny regulamin.

Bieg Kazików zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w Krynicy-Zdroju podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego (11-13 września 2020).

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce