Wyjątkowy 5. Bieg Wojciechowy. Okazja na życiówkę

 

Wyjątkowy 5. Bieg Wojciechowy. Okazja na życiówkę


Opublikowane w pt., 07/04/2017 - 14:20

W Serocku trwają przygotowania do sportowego święta. Tym ciekawszego, że jubileuszowa odsłona Biegu Wojciechowego zawodów zbiega się z 600-leciem nadania praw miejskich. Uczestnicy zmagań powalczą m.in. o punkty Ligi Festiwalu Biegów.

Impreza rozgrywana jest w ramach obchodów święta patrona miasta - św. Wojciecha. Postać biskupa znajduje się m.in w herbie Serocka. Natomiast relikwie duchownego spoczywają w jednym z tamtejszych kościołów.

Prawa miejskie Serockowi nadane zostały w 1417 roku przez księcia warszawskiego Janusza. Z tej okazji jednym z biegów towarzyszących imprezy będzie start na symbolicznym dystansie 600 metrów. W biegu weźmie udział 600 młodych biegaczy.

– Chcemy, żeby ta edycja była wyjątkowa. Stąd m.in. pomysł biegu na dystansie 600 metrów. Zapisy na ten bieg są już praktycznie zamknięte, wystartują głównie uczniowie i uczestnicy różnych zajęć odbywających się na terenie miasta. Wszyscy otrzymają koszulki z logiem 600-lecia miasta. Przed biegiem utworzymy flagę w barwach Serocka. Powstanie też pamiątkowe zdjęcie zrobione z „lotu ptaka” – mówi Krzysztof Szymański z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku, koordynator imprezy.

Bieg główny w Serocku ma 10-kilometrową, atestowaną przez PZLA trasę. Start i meta znajdować będzie się na Rynku Miejskim i można pokusić się tu o dobre wyniki.

– Uważam, że trasa jest dobra do biegania oczekiwanych wyników. Bieg prowadzi ulicami miasta, oraz przez teren naszego partnera, hotelu Narvil. Chcemy w ten sposób pokazać najciekawsze miejsca w Serocku. Jest to jedna runda licząca 10 km – opisuje organizator.

Limit uczestników wynosi 400 osób. Zapisy drogą internetową prowadzone będą do 1 maja. Jest też możliwość zapisów w biurze zawodów. Opłata startowa wynosi 30 zł oraz 20 zł dla osób zameldowanych na terenie gminy. W biurze zawodów opłata wzrasta do 50 zł.

– Jak do tej pory zgłosiło się blisko 100 osób, ale do końca rejestracji pozostał jeszcze miesiąc. Dopiero zaczynamy promocję imprezy. Wiele osób dopiero też zaczyna szukać startów po przerwie zimowej. Spodziewamy się, że wystartuje ponad 250 biegaczy – dodaje Krzysztof Szymański.

Podczas imprezy rozegrany zostanie również marsz Nordic Walking na 5 km (limit 100 osób), a także Bieg rodzinny i Bieg z książką.

5. Bieg Wojciechowy zaplanowano na niedzielę 7 maja. Start o godzinie 12:45. Biuro zawodów znajdować będzie się w siedzibie OSIR w Serocku przy ul. Pułtuskiej 47, oraz w dniu zawodów na Rynku Miejskim (w godz. 9:00 – 12:00).

Bieg na głównym dystansie zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego i klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał rywalizacji odbędzie się w dniach od 8 do 10 września w Krynicy-Zdroju podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego. Szczegóły cyklu – poniżej.

5. Bieg Wojciechowy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce