XI Półmaraton Świętych Mikołajów: Pula numerów startowych na wyczerpaniu

 

XI Półmaraton Świętych Mikołajów: Pula numerów startowych na wyczerpaniu


Opublikowane w czw., 28/11/2013 - 09:12

Już blisko 4000 osób potwierdziło już udział w XI Półmaratonie Świętych Mikołajów, który odbędzie się 8 grudnia w Toruniu. Na chętnych czeka jeszcze ok. 600 numerów startowych. Do startu zachęcamy szczególnie uczestników Ligi Festiwalu Biegów. Impreza będzie kolejną okazją do zdobycia punktów w kategorii „Najlepszy maratończyk”.  

Mimo że do biegu zapisało się już ponad 5 200 biegaczy, toruński organizator nie zamknął jeszcze rejestracji. – Decyduje kolejność wpłat – wyjaśnia Rafał Flis, dyrektor zawodów, które zapowiadają się na największą imprezą mikołajkowego weekendu. Być może także rekordową. Organizator zachęca biegaczy do wspólnej rozgrzewki przez biegiem. Wszyscy zostaną policzeni, a zanotowany wynik zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa.

Przypominamy, że obowiązkiem wszystkich uczestników Półmaratonu jest przywdzianie mikołajkowej czapki i koszulki. – To taka nasza tradycja, podkreślająca wyjątkową atmosferę biegu – mówi Rafał Flis. Jak wyjaśnia, czerwony korowód pobiegnie od nowego mostu wzdłuż Wisły, starówką w stronę toruńskich lasów by zawrócić w stronę Stadionu Miejskiego, gdzie zlokalizowany będzie finisz.

– Na mecie czekać będzie pamiątkowy dzwonek w kształcie czapki św. Mikołaja oraz mikołajkowa krówka, specjalnie przygotowana na półmaraton – informuje organizator.

W strefie biegacza będzie można z kolei posilić się ciepłym żurkiem lub kremem z pomidorów, chlebem ze smalcem i ogórkiem, pączkiem lub drożdżówką i napić się ciepłej herbaty. – W oczekiwaniu na dekorację będzie można posłuchać recitalu znanej toruńskiej wokalistki Joanny Czajkowskiej-Zoń – zapowiada Rafał Flis.

Podczas imprezy prowadzona będzie akcja charytatywna „Biegacze dzieciom”. Prezenty będą odbierane w specjalnym punkcie w biurze zawodów. Po zawodach zostaną przekazane do miejscowych domów dziecka. Na trasie biegu oraz samym stadionie prowadzona będzie też zbiórka do puszki, do której będą zachęcać Spartanie. – Celem zbiórki będzie terapia logopedyczna dla maluchów z domu dziecka – wyjaśnia organizator. Dodaje, że młodzież osobiście podziękuje za wsparcie włączając się w sportową rywalizację i przygotowując krótki program artystyczny.

W programie XI Półmaratonu Świętych Mikołajów są także Targi Expo oraz wykład Jerzego Skarżyńskiego. Dobrej zabawy!

Oficjalna strona zawodów:

http://biegmikolajow.pl

Regulamin:

http://biegmikolajow.pl/index.php/pl/top-regulamin

Rejestracja:

http://biegmikolajow.pl/_rejestracja/index.php

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce