XXVIII Bieg Zaślubin w Kołobrzegu: Z Kartą Biegacza niższe wpisowe

 

XXVIII Bieg Zaślubin w Kołobrzegu: Z Kartą Biegacza niższe wpisowe


Opublikowane w pt., 03/01/2014 - 09:19

Zapraszając do udziału w XXVIII Międzynarodowym Biegu Zaślubin, który 16 marca odbędzie się w Kołobrzegu, proponujemy Wam Kartę Biegacza*. Dla posiadaczy festiwalowego „plastiku” organizatorzy imprezy - Stowarzyszenie Bieg Zaślubin i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, przygotowali zniżkę na wpisowe do zawodów.

W dniach 1-28 lutego opłata startowa do biegu dla posiadaczy Karty Biegacza będzie wynosić 36 zł. Regulaminowe wpisowe w tym okresie to 45 zł. Do 31 stycznia do biegu można zapisać się z opłatą wynoszącą 40 zł, do 11 marca z opłatą 50 zł. Przy płatności w biurze zawodów wpisowe wzrasta do 70 zł. 

Rabat na wpisowe to nie jedyny festiwalowy akcent kołobrzeskiej imprezy. Bieg jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów w sezonie 2013/14, a jego wyniki będzie można wpisać do klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Zapraszamy!   

Lata tradycji

Historia i tradycja Biegu Zaślubin w Kołobrzegu sięga 1945 roku i ma swoje korzenie w obchodach Zaślubin Polski z Morzem i zdobycia Kołobrzegu, które odbyły się w marcu tamtego roku. Pierwsze biegi odbyły się w 1969 r. Bieg odbywa się cyklicznie od 1987 roku.

Biegała legenda

Pierwszy bieg zaślubin na dystansie 6 km zwyciężył Kazimierz Podolak. Juniorski bieg na 3 km wygrał z kolei Bronisław Malinowski – późniejszy srebrny medalista IO w Montrealu 1976 i złoty medalista IO Moskwie na 3000 m z przeszkodami.

Dlaczego warto?

Rozgrywany na dystansie 15 km Bieg Zaślubin jest dla długodystansowców i maratończyków znakomitą okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczynającym się niebawem sezonem. Trasa posiada atest PZLA.

Frekwencja

Od 2007 r. impreza notuje sukcesywnie wzrost liczby uczestników. W 2013 r. bieg główny ukończyło 848 zawodników.

Co w tym roku?

Jak informuje Ryszard Kaliciński, dyrektor Biegu Zaślubin, dla usprawnienia trasy wprowadzono w tym roku jedną mniejszą (2200m) i dwie większe pętle (6400m). – Oczekujemy nie dublowania się zawodników co sprawi większą atrakcyjność biegu i uzyskanie rekordów życiowych.

Oprawa imprezy

Zakończenie imprezy odbędzie się tradycyjnie w muszli koncertowej.

Co dla zawodników?

Na mecie wszyscy uczestnicy zostaną udekorowani okolicznościowymi medalami. Organizator zapewnia też ciepły posiłek i napoje. Dla najlepszych – nagrody pieniężne.

Regulamin biegu:

http://www.bieg.kolobrzeg.pl/images/files/Regulamin_28_Biegu_Zaslubin_2014.pdf

*Karta Biegacza to projekt Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, organizatora Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. Karta jest całkowicie bezpłatna. Uprawnia ona do zniżek w blisko 200 punktach usługowych w całej Polsce (m.in. sklepy internetowe, pensjonaty, kluby fitness). Można ją zdobyć wypełniając elektroniczny formularz dostępny TUTAJ. Polecamy!

Fot. Jerzy Błażyński, http://www.bieg.kolobrzeg.pl/

opr. gr

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce