Zapisy do Biegu Niepodległości nie będą trwały długo

 

Zapisy do Biegu Niepodległości nie będą trwały długo


Opublikowane w czw., 10/10/2013 - 09:43

Bieg Niepodległości. Zapisy ruszają o północy w nocy z 14 na 15 października

Nie tak dawno ulicami Warszawy przebiegli maratończycy, później uczestnicy „Biegnij Warszawo”, a już niedługo znów zobaczymy biało-czerwoną flagę złożoną z koszulek biegaczy z okazji jubileuszowego, bo 25. „Biegu Niepodległości”. Żeby wziąć udział w imprezie trzeba się jednak wykazać nie lada szybkością. W nocy z 14 na 15 października rozpoczną się zapisy do biegu i - jak spodziewa się organizator - zapewne nie potrwają długo.

Znając popularność biegów organizowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, 12 000 numerów startowych rozejdzie się jak ciepłe bułeczki. – Sądzimy, że zapisy nie będą trwały długo. W zeszłym roku mieliśmy limit 8500 zawodników i został on wyczerpany w trzy dni – mówi Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  

Rosnąca frekwencja podczas Triady Biegowej: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości zmusza do refleksji, ile jeszcze potrzeba czasu, by te imprezy stały się na tyle elitarne, że nie wystarczy się do nich zapisać, ale też liczyć jeszcze na szczęście w losowaniu. Organizatorzy jednak uspokajają. – Daleko nam do popularności wielkich maratonów i nasz „produkt” nie ma jeszcze takiej wartości. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, to nie prędko – stwierdza Marcin Kuriata.

Organizatorów Biegu Niepodległości martwi natomiast co innego. Będą pierwszą dużą imprezą biegową w Warszawie po tragicznie zakończonym Biegnij Warszawo.

– Nie obawiam się tyle o służby, które czuwają nad bezpieczeństwem, ile o presję ze strony mediów. Przy każdym biegu odpowiednie służby muszą sprawdzić wszystkie zabezpieczenia. My współpracujemy też z różnymi organizacjami zajmującymi zabezpieczaniem imprez i pomocą. Najbardziej obawiam się tego, jak mogą być przedstawiane informacje przed biegiem  – mówi organizator.

25. Bieg Niepodległości ma przynieść kilka nowości m.in. zawodnicy będą podzieleni na strefy czasowe. Ma to rozładować tłok na trasie oraz na mecie.

Jak i gdzie z rejestracją?

Zapisy internetowe przyjmowane będą od 15 października. Natomiast osobiście będzie można zapisać się w biurze Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Rozbrat od 16 października (pokój 109).

Formularz rejestracyjny oraz godziny otwarcia biura na stronie organizatora - http://www.wosir.waw.pl/

Biegaj w Lidze Festiwalu

Wzorem ubiegłego roku wyniki z Biegu Niepodległości w Warszawie zostaną zaliczone do klasyfikacji Ligi Festiwalu Biegowego do kategorii „Najlepszy Biegacz 5-10-10”. Zachęcając do rywalizacji, przypominamy, że finał Ligi odbędzie się tradycyjnie podczas Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. W 2014 roku odbędzie się on w dniach 5-7 września.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce