Zimowe Biegi Górskie w Falenicy - jest terminarz 2018/19

 

Zimowe Biegi Górskie w Falenicy - jest terminarz 2018/19


Opublikowane w wt., 25/09/2018 - 14:36

Za oknami coraz chłodniej, w górach spadł pierwszy śnieg. Kwestią czasu pozostaje, kiedy radiowe fale opanuje słynne „Last Christmas”. Nie dziwi więc, że popularny cykl Zimowych Biegów Górskich w Falenicy opublikował już swój terminarz.

Dla biegaczy z Mazowsza stałym punktem jest seria biegów rozgrywanych na piaszczystej wydmie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. W tym roku odbędzie się już szesnasta odsłona cyklu. Zapisy wystartują w październiku. Warto być czujnym, bo zapisy trwają zwykle krótko.

- Myślę, że nasz terminarz nie ulegnie już zmianom. Staraliśmy się go tak układać, żeby nie kolidować z innymi imprezami. Wracamy do 6 biegów, bo poprzednio, z różnych przyczyn, nie udało nam się rozegrać cyklu w pełnej formule. Zapraszamy wszystkich którzy chcą się sprawdzić przed biegową wiosną - powiedziała nam Małgorzata Krochmal, organizatorka imprezy.

Swoich sił mogą spróbować zarówno początkujący „górale” jak i ci nieco bardziej doświadczeni. Do wyboru są trzy trasy o długości: 3.33 km (1 pętla, przewyższenie 85m), 6.66 km (2 pętle, przewyższenie 170m), oraz 10 km (3 pętle, przewyższenie 255m). Liczne podbiegi, zbiegi, a także trudne warunki pogodowe nie ułatwiają zadania. Bywa, że rywalizuje się w srogim mrozie, a noga przemyka po ubitym śniegu. Gdy przychodzi wiosenna aura, nogi zakopują się w piachu.

Do klasyfikacji generalnej zaliczane są 3 najlepsze wyniki z 5 pierwszych biegów. Osobna klasyfikacja będzie prowadzona dla kobiet i mężczyzn, oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Finał zaplanowany na 16 marca jest epilogiem cyklu i jest zaliczany jest do klasyfikacji Ligi Festiwalu Biegów w kat. „Najlepszy góral”.

Biegi odbywają się w soboty w następujących terminach:

  • 29 grudnia 2018
  • 12 stycznia 2019
  • 26 stycznia 2019
  • 9 lutego 2019
  • 22 lutego 2019
  • 16 marca 2019 (finał, runda Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju)

Zwycięzcami poprzedniej edycji, na najdłuższym dystansie, zostali pogromca Biegu 7 Dolin na 64 km - Artur Jabłoński oraz triathlonistka Ewelina Pisarek.

16. Zimowe Biegi Górskie w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce