Zmiana trasy Biegu Zaślubin w Kołobrzegu

 

Zmiana trasy Biegu Zaślubin w Kołobrzegu


Opublikowane w pt., 31/01/2014 - 09:27

Bieg Zaślubin w Kołobrzegu

Międzynarodowy Bieg Zaślubin, który cyklicznie rozgrywany jest od 1988 roku, to impreza z bogatą historią.  Chociaż przez tyle lat działalności doszło już do kilku zmian trasy, to w tym roku bieg będzie się różnił trochę zwłaszcza od ubiegłorocznej edycji. W tym roku zawodnicy pobiegną brzegiem morza. Zawody odbędą się 16 marca.

Bieg w Kołobrzegu na dystansie 15 km, mimo długiej historii wciąż chce się rozwijać.  Dlatego tym roku zmieniono trasę rywalizacji. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia najpierw jedną pętlę o długości 2200 metrów, a następnie wbiegną na pętlę o długości 6400 metrów. Ten dłuższy odcinek będą musieli pokonać dwa razy. Ma to ograniczyć dublowanie.

Wcześniej były trzy okrążenia po 5 km. Brzmi skomplikowanie, ale tylko z pozoru. Trasa będzie dobrze oznakowana. Dodatkowo uczestnicy będą mijali znane dla Kołobrzegu miejsca. W przeciwieństwie do przeszłego roku pobiegną także brzegiem Bałtyku (Aleja Nadmorska).

 – Trasa jest atrakcyjna, biegamy przy amfiteatrze, tam gdzie kiedyś odbywał się festiwal piosenki żołnierskiej. Dobiegamy do hotelu, w którym swoje centrum pobytowe miała reprezentacja Danii podczas Euro 2012. Następnie biegniemy pasem nadmorskim, więc widok jest piękny. Oddychamy świeżym powietrzem i wbiegamy w Park Nadmorski. Zbiegamy w Rodziewiczówny i biegniemy szerokim pasażem dla kuracjuszy. Tu będzie mieściła się meta. Po raz pierwszy start i metę zrobimy oddzielnie (do tej pory start i meta były na ulicy Sikorskiego – przyp. red) – mówi Ryszard Kaliciński organizator biegu.

Trasa biegu:

Na czas biegu dla zawodników udostępniony będzie kryty kort tenisowy oraz muszla koncertowa. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest ciepły posiłek. Punkt odżywcze ustawione będą na 5 i 10 km. Po biegu planowana będzie kąpiel morsów do której spontanicznie można się przyłączyć.

Międzynarodowy Bieg Zaślubin w Kołobrzegu jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów w sezonie 2013/14. Wyniki biegu będzie można wpisać do klasyfikacji "Najlepszy Biegacz 5-10-15". Finałem cyklu w będzie V Festiwal Biegowy, który odbędzie się w dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój.

Regulamin

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce