Rafał Wilk po Pucharze EHC: „W życiu trzeba sobie stawiać wyzwania”

 

Rafał Wilk po Pucharze EHC: „W życiu trzeba sobie stawiać wyzwania”


Opublikowane w wt., 17/06/2014 - 09:34

Przez weekend relacjonowaliśmy dla Was wydarzenia pierwszej rundy Pucharu EHC kolarzy ręcznych w Polsce. Tym razem wózkarze nie towarzyszyli biegaczom, ani nie otwierali maratonu. Najlepsi parakolarze Europy spotkali się w Rzeszowie, by zdobywać punkty w Pucharze Europy. Jeden z nich był tu prawdziwą gwiazdą. Rafał Wilk, najszybszy kolarz imprezy, jej podwójny zwycięzca, prezes Fundacji „Sport jest jeden” i organizator w jednym.

Nazwisko byłego żużlowca przewijało się w naszych relacjach często, teraz postanowiliśmy oddać mu głos i zapytać o trudną sztukę łączenia roli sportowca i organizatora.

Jak powstał pomysł, żeby Puchar Europy zorganizować również w Polsce?

Pomysł wyszedł ode mnie. Nigdy nie było takiej imprezy w Polsce, tym bardziej nie było jej w Rzeszowie. Poparł nas Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta, zaufała nam Federacja EHC. Bez pomocy tych instytucji i mojego sponsora firmy SPAR, która jest ze mną od samego początku, nie mógłbym marzyć o powodzeniu tego projektu. Pomogło mnóstwo osób. Niektórym się wydaje, że zrobili niewiele, ale dla nas to było bardzo dużo. Cieszę się, że wszystko wypaliło. Docierają do mnie opinie, że impreza się udała.

Z czego jest pan wyjątkowo dumny?

Z poziomu organizacji. I od razu powiem, że za tym sukcesem stoi Małgorzata Gałda, wiceprezes mojej fundacji. Myślę, że to właśnie jej należy dziękować najbardziej. Na jej głowie było najwięcej obowiązków i to ona poświęciła przygotowaniom najwięcej czasu. Ja mogę się tylko cieszyć, że tak dobrze wyszło, że udało się zrobić taką imprezę w kraju.

Jestem też zadowolony, że kibice mieli okazję zobaczyć sport paraolimpijski, wcale przecież nie gorszy. Myślę, że teraz będą go inaczej postrzegać. Dla wielu na pewno było zaskoczeniem, spotkać tylu ludzi na wózkach w jednym miejscu. Rzeszów jest przyjaznym miastem dla niepełnosprawnych. Nie ma tu specjalnie wielu barier. To dobre miejsce na organizację takiej imprezy.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce