Biec albo umrzeć

Biec albo umrzeć


Autor: Kilian Jornet

WydawnictwoSQN

Rok wydania: 2013

 

Kiedy nie biega, to się wspina, a jak się nie wspina i nie jeździ nie nartach, to o bieganiu czyta lub podgląda technikę innych biegaczy i wspinaczy w filmach. Katalończyk Kilian Jornet - jednej z najwybitniejszych, jeśli nie najwybitniejszy biegacz górski w historii, swój pierwszy czterotysięcznik pokonał wieku 6 lat i nadal ma w sobie głód zwyciężania i uzależnienie od biegania.

Książka nie jest autobiografią, ani poradnikiem biegowym. To raczej osobisty zapis myśli, jakie towarzyszą Jornetowi podczas zawodów i treningów na górskich szlakach. Autor nie opisuje szczegółów swoich startów, ale dzieli się emocjami, które towarzyszyły mu podczas UTMB i Western States . Zaprasza nas również nad jezioro Tahoe i na szczyt Kilimanjaro.? Biec albo umrzeć? to rodzaj dziennika biegowego, pełnego filozofii i złotych myśli, pozwalających autorowi zwyciężać ze swoimi słabościami m.in.:

?Nie można narzucać sposobu biegania. Nie istnieje idealny sposób dla wszystkich, ale wszyscy mają własny idealny sposób biegania?

?Trzeba pozwolić, by czas mijał, a ostatecznie wszystko trafi na swoje miejsce?

?Walka jest tym, co odróżnia zwycięzcę?.

Dążenie do niemożliwego, chęć spełniania marzeń i życie pełne pasji to elementy składowe codzienności wielu biegaczy, dlatego też oni najbardziej docenią tę książkę. Jednak, ?Biec albo umrzeć? to prostu dobrze napisana, pełna emocji książka o życiu i zwyciężaniu. Spodoba się również tym, którzy szukają lektury na jesienne wieczory, nawet jeżeli nie biegają.

Tekst promujący: 
Kiedy nie biega, to się wspina, a jak się nie wspina i nie jeździ nie nartach, to o bieganiu czyta lub podgląda technikę innych biegaczy i wspinaczy w filmach. Katalończyk Kilian Jornet w swojej książce opisuje myśli, jakie towarzyszą mu podczas zawodów i treningów na górskich szlakach.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce