Biegaj zdrowo. Poradnik medycyny biegowej

Biegaj zdrowo. Poradnik medycyny biegowej


AutorLewis G. Maharam

WydawnictwoInne Spacery

Rok wydania: 2013

Link do wydawnictwa: www.innespacery.pl

Biegasz? Prędzej czy później niemal na pewno złapiesz kontuzję. Bardziej lub mniej poważną – wymagającą okładów i odpoczynku, zabiegów fizjoterapeutycznych czy nawet interwencji chirurga, ale kontuzję. Z tą książką dowiesz się szczegółowo jak zachować się w sytuacji choroby czy urazu i jakie powinieneś zastosować leczenie.

W książce przeczytamy o wszelkich chorobach i przypadłościach biegaczy – od przeziębienia i grypy, kolki, przez skręcenie kostki, wstrząs mózgu, po zapalenie ścięgna Achillesa, zespół mięśnia gruszkowatego. Autor szczegółowo wyjaśnia przyczyny schorzeń, sposoby na zapobieganie tym schorzeniom i ścieżki ich leczenia.

Specjalny rozdział poświęcono chorobom przewlekłym (cukrzyca, astma) i zdrowiu biegających kobiet. Autor opisał również przyczyny nagłej śmierci podczas biegania.

Przede wszystkim w książce znajdziemy szereg użytecznych porad jak nadzorować swoje zdrowie, jak przygotowywać się do zawodów, jaki sprzęt wykorzystywać, jak radzić sobie w typowych sytuacjach biegowych (np. ból żołądka podczas zawodów). A wszystko to podane w przystępny sposób, z tabelami, grafikami. Są tu też ciekawostki ze świata biegów.

O autorze:

Lewis G. Maharam jest lekarzem medycyny z ogromnym doświadczeniem, specjalistą od biomechaniki biegu i urazów sportowych, członkiem Amerykańskiego Kolegium Medycyny Sportowej oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyrektorów Medycznych Maratonów. Sam opiekuje się np. uczestnikami maratonu nowojorskiego. 

 

Tekst promujący: 
Biegasz? Prędzej czy później niemal na pewno złapiesz kontuzję. W tej książce znajdziesz szereg porad, co wówczas należy robić.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce