Bieganie bez wysiłku

Bieganie bez wysiłku


Autorzy: Danny Dreyer, Katherine Dreyer
Wydawnictwo: Buk Rower
Rok wydania: 2012
Link do wydawnictwawww.bukrower.pl

Bieganie stanie się zabawą, mnóstwo energii, zero wysiłku.

Chi Running to alternatywa dla biegania siłowego. Opiera się na liczącej wieki zasadzie tai-chi: „mniej to więcej”. Dzięki tej technice zostaniesz swoim najlepszym przyjacielem, nauczycielem i przewodnikiem. Stosując Chi Running, wyciszysz się, a jednocześnie będziesz pełen energii. Magiczne, a zarazem konkretne wskazówki Chi Running staną się dla ciebie inspiracją przy każdym kroku.

Ta technika jest dobra dla wszystkich: początkujących, zaawansowanych, ludzi po czterdziestce, a także tych, którzy obawiają się rosnącego z wiekiem ryzyka kontuzji. Biegaj według wskazówek Chi Running, a twoje ciało będzie zdrowe, zrelaksowane i wolne od kontuzji spowodowanych przez niewłaściwe techniki siłowe.

Danny Dreyer. Autor techniki Chi Running oraz uznany trener bie­gania, a także ultramaratończyk zajmujący wysokie miejsce w krajo­wym rankingu. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w bieganiu i jest uczniem znanego na całym świecie mistrza tai-chi – George’a Xu.

Publikował artykuły w magazynach „Runners World” i „Run­ning Times”. Jest autorem miesięcznego biuletynu Chi Running. Danny prezentował metodę Chi Running tysiącom uczniów i uzy­skał wspaniałe rezultaty. W życiu przepełnionym medytacją i utrzy­mywaniem w dobrej kondycji ciała i ducha kieruje się filozofią ho­listyczną. Mieszka nad zatoką San Francisco wraz z żoną Katherine i córką Journey.

Dreyer jest znakomitym ultra-maratończykiem i ścigał się na dystansach od 10K do 100 mil. Od 1995 roku szczęśliwie ukończył 40 ultra-maratonów, zajmując najwyższe miejsca w swojej grupie wiekowej. Danny ma holistyczne podejście dożycia. Oddaje się medytacji i dba o swoją kondycję fizyczną od ponad 30 lat. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i równowaga wewnętrzna to fundament tego, czego naucza.

Katherine Dreyer. Od 25 lat publikuje informacje na temat zdrowia i fitnessu, a od 20 lat studiuje wschodnie sztuki walki i filozofię. Była prezesem wydawnictwa New Hope Communications oraz wiceprezesem firmy HealthShop.com. Katherine współpracuje z Dannym.

W 1999 roku Katherine zaangażowała się w szerzenie wiedzy na temat metody ChiRunning. Mówi: „Posłuchałam opowieści uczestniczących w zajęciach Dannego biegaczy i od razu zrozumiałam, że ChiRunning to rewolucyjna metoda biegania. Wiedziałem, że to ważne, żeby ta metoda dotarła do jak największej liczby osób".

Jako współzałożyciele ChiLiving, Inc, Katherine i Danny spędzili ostatnie siedem na pisaniu książek "ChiWalking i „Bieganie bez wysiłku. ChiRunning", ale także opublikowali wiele biuletynów, wydali płyty DVD oraz inne materiały szkoleniowe.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce