"Ekstremalnie. Poradnik treningowy"

"Ekstremalnie. Poradnik treningowy"


Autor: NAVAL

Wydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 2019

Ćwicz legendarnym szturmowcem GROM-u - ultramaratończykiem

Jak przejść selekcję do jednostki specjalnej? Jak się przygotować do maratonu, triathlonu? Jak utrzymać formę i świetną kondycję? Na te pytania i wiele innych odpowiada jeden z najsprawniejszych ludzi w Polsce – NAVAL w swojej najnowszej książce Ekstremalnie. Poradnik treningowy.

Kiedyś był ślusarzem – spawaczem z Raciborza, który marzył o przejściu selekcji do najbardziej elitarnej polskiej jednostki. Jakie ćwiczenia pomogły mu pokonać setki pozornie silniejszych i bardziej wytrzymałych kandydatów?

Naval dzieli się swoim ogromnym doświadczeniem i wiedzą na temat treningu, budowania formy oraz motywacji w dążeniu do wyznaczonego celu. Jeden z najsprawniejszych ludzi w Polsce ćwiczy w domowych warunkach. Ale nikt lepiej od niego nie wytłumaczy jak to robić DOBRZE.

Forma, dieta, sukces

Słowa a czyny. Psychika. Pewność siebie. Motywacja. Nawadnianie. Właściwa dieta. Efektywność ćwiczeń. Praktyczne porady w jaki sposób dostać się do GROM albo innych jednostek specjalnych. Albo po prostu – jak zyskać formą godną szturmowca!

Czym jest selekcja i jak ją przejść?

Jak wygląda legendarna selekcja do jednostki specjalnej? W swojej książce Naval uchyla rąbka tajemnicy, dokładnie opisuje z jakimi zadaniami oraz przeciwnościami muszą sobie poradzić rekruci. Książkę poleca instruktor GROMu, który uświadamia, czym tak naprawdę jest służba w jednostce specjalnej: „To poradnik dla ludzi, którzy chcą się poświęcić – poradnik dla altruistów, a nie dla konformistów”.

Nie tylko dla żołnierzy…

Ekstremalnie, to kompendium wiedzy na temat treningu, budowania formy nie tylko do przystąpienia do selekcji ale do każdych zawodów sportowych. Książka zawiera rzetelną dokumentację fotograficzną obrazująca konkretne ćwiczenia oraz szereg porad z zakresu odżywiania i psychologii sportu. To książka, która jest osobistym trenerem
i motywatorem w jednym!

Komandos - ultramaratńoczyk

NAVAL służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na licznych misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Zanim przeszedł selekcję do GROM-u, był żołnierzem 1 Pułku Specjalnego, służył w Libanie w misji pokojowej ONZ.

Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia, a także odznaczony Złotą Odznaką GROM-u, która dla żołnierzy JW GROM jest najwyższym zaszczytem.

Po zakończeniu czynnej służby wojskowej wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem instytucje charytatywne i pozarządowe (m.in. PAH) oraz służby mundurowe. Działa społecznie (jest wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego) i prowadzi własną firmę – Naval Polska. Jest aktywny sportowo, uczestniczy w ekstremalnych biegach z przeszkodami, takich jak Runmageddon oraz ultra długich biegach.

Źródło: Wyd. Bellona

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce