Maraton

Maraton


Autor: Jerzy Skarżynski
Wydawnictwo: Mega Sport
Rok wydania: 2008

Książka zawiera porady i kompleksowe programy treningowe dla początkujących i zaawansowanych na dystansach średnich i długich. Porady zarówno dla młodych biegaczy jak i osób zaczynających i uprawiających bieganie bez względu na wiek.

"Maraton" jest kontynuacją, praktycznie II tomem mojego wykładu dla biegaczy. Zanim więc ją przeczytasz sugeruję zapoznać się najpierw z tomem pierwszym, czyli z książką "Biegiem przez życie". Bez wiedzy przedstawionej w "Biegiem przez życie" wiele elementów przygotowań maratońskich będzie dla Ciebie niezrozumiałych! – radzi Jerzy Skarżyński.

Jerzy Skarżyński dla portalu maratończyk.pl tak scharakteryzował swoją książkę:

„Maraton" jest nominalnie moją czwartą książką, ale kto zna je wszystkie, ten zauważył, że „Biegiem przez życie" jest po prostu rozszerzoną wersją mojej debiutanckiej książki wydanej w 2002 roku „Biegiem po zdrowie". Oceniam, że przynajmniej 80% treści tej pierwszej znalazło się w drugiej, ale mocno rozbudowałem poszczególne rozdziały, więc urosła ona aż do 400-stronicowej objętości. Bardzo istotnym dodatkiem do „Biegiem przez życie" jest płyta DVD, na której są filmy instruktażowe z pokazem wielu elementów treningu biegowego. 

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce