"Powięź bez tajemnic"

"Powięź bez tajemnic"


Autor: Whomas W. Myers, Robert Schleip

Wydawnictwo: Galaktyka

Rok wydania: 2018

Dlaczego jedna noga jest krótsza od drugiej, i czy jest to normalne? Jak radzić sobie z chronicznym bólem? I co ma z tym wspólnego powięź? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdują się w książce Davida Lesondaka Powięź bez tajemnic. Czym jest i jakie jest jej znaczenie.

Powięź jest nieocenionym, ale również niedocenionym nadzorcą naszego organizmu. Wpływa na wszystkie układy ruchu, metabolizm, a także na równowagę i ogólną postawę ciała. Trudno wyobrazić sobie, że tak skomplikowane zagadnienie można przedstawić w sposób wciągający i zaskakujący. A jednak można!

Autorem tej intrygującej lektury jest David Lesondak, który od ponad 25 lat zajmuje się kliniczną pracą z ciałem. Jako specjalista w dziedzinie medycyny niekonwencjonalnej w Departamencie Medycyny Rodzinnej Społecznej Centrum Medycznego Uniwersytetu w Pittsburghu (UPMC), prowadzi praktykę kliniczną z zakresu integracji strukturalnej, manipulacji wisceralnej i innych terapii powięziowych. Jest również certyfikowanym trenerem fitnessu stretchingu powięziowego.

W książce połączył ze sobą dwa skrajne światy: laika i klinicysty. Fachowe i bardzo trudne często sformułowania przedstawia w sposób zabawny przystępny dla każdego, co czyni książkę odpowiednią nie tylko dla lekarzy, ale również dla wszystkich interesujących się zdrowym trybem życia.

"Książka jednoznacznie wpisuje się w trend holistycznego podejścia do ludzkiego narządu ruchu. To niezwykle przystępnie napisane, przekrojowe i kompletne opracowanie naprawdę złożonego zagadnienia(...)"

-Adrianna Palka, lekkoatletka i trener fitness

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce