"Przewodnik po bieganiu ultra"

"Przewodnik po bieganiu ultra"


AutorHal Koerner

Wydawnictwo: Buk Rower

Rok wydania: 2015

Inspirują cię biografie Scotta Jurka czy Kiliana Jorneta? Marzy ci się coś więcej niż maraton? Hal Koerner, utalentowany ultramaratończyk, pomoże ci przekuć marzenia w rzeczywistość. Nakładem Wydawnictwa Buk Rower ukazało się polskie tłumaczenie jego książki “Przewodnik po bieganiu ultra”.

“Nieważne, czy jesteś debiutantem, czy wytrawnym ultrasem, rzeczowe rady Hala dodadzą ci pewności siebie, dzięki której dotrzesz do mety albo ustanowisz nowy życiowy rekord”

– pisze w przedmowie do polskiego wydania książki Scott Jurek. Książka Koernera to napisany lekkim językiem poradnik wspierający biegaczy w drodze do bycia ultrasem. Zawiera zarówno podstawowe porady przydatne na długich dystansach, jak i wskazówki wynikające z doświadczeń setek biegów, w których autor brał udział. Poradnik urozmaicają inspirujące anegdoty Koernera o jego przygodach w poszczególnych ultramaratonach.

Dowiedz się, jak się do ultramaratonu przygotować, skorzystaj z proponowanych przez Koernera planów treningowych. Sprawdź, czy jesteś odpowiednio ubrany i zabierasz ze sobą to, co naprawdę może ci się przydać. Koerner nie pozwala ci zapomnieć o najważniejszych elementach na długich dystansach – jedzeniu i nawadnianiu organizmu. Pomaga zapanować nad lękiem i niweluje obawy przypominając jednocześnie o zaopatrzeniu w wazelinę i zestaw do przebijania pęcherzy. Nie jest to książka, która czaruje ultrabiegową rzeczywistość, pokazuje problemy, na jakie możesz napotkać i pomaga ci je rozwiązać.

Hal Koerner ukończył ponad 130 ultramaratonów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Jest jednym z zaledwie dwóch ultramaratończyków w historii, którzy wygrali zarówno Western States 100-Mile Endurance Run (w roku 2007 i 2009), jak i Hardrock 100 Endurance Run. W 2013 roku wraz z Mikiem Wolfem ustanowili rekord szlaku Johna Muira w Californi. 211 mil po górach Sierra Nevada przebiegli w trzy dni, dziewięć godzin i pięć minut. Rok później ich rekord pobił Leor Pantilat. Jest jednym z głownych bohaterów filmu “Unbreakable: The Western States 100” z 2011 roku. Został nazwany „Najweselszym biegaczem na świecie” przez czasopismo Outside.


NASZA RECENZJA:

Wyluzowany „Przewodnik..."

„W tej książce zebrałem wiele potu i kurzu, kilka mistrzowskich zagrań, szczyptę dumy zwycięzcy, mniej lub bardziej zabawne błędy oraz sytuacje prawie bez wyjścia, które składają się na 20 lat biegania” - napisał Hal Koerner, autor „Przewodnika Po Bieganiu Ultra”, który 20-letnim doświadczeniem zdobytym na trasach ponad 130 ultramaratonów, postanowił podzielić się z czytelnikami.

Napisał książkę, dla tych, którzy dopiero postawią pierwsze kroki na dłuższym dystansie i dla tych, którzy planują wydłużenie dystansu lub ultramaraton w nowych warunkach. Wypełnił ją radami, na każdą okazję i chociaż wśród nich zdarzają się wyjątkowo oczywiste wskazówki, to książkę warto przeczytać.

Autor nie pomija żadnego aspektu ultramararonu. Zaczyna od definicji, wyboru imprezy i całego planu przygotowań. Sporo miejsca poświęca właściwemu odżywianiu, które może zdecydować o sukcesie lub porażce biegu. Szczegółowo wylicza, czym zastąpić żele, a wśród zamienników wymienia tak nieoczywiste produkty, jak jedzenie dla niemowląt.

Podkreśla jednak, że wszystkie jego wskazówki opierają się na wypracowanym drogą eksperymentów doświadczeniu, które każdy musi zdobyć sam, a jego Dieta B- burrito, bajgle, browar - niekoniecznie ma uniwersalne zastosowanie. Podobnie jak sposoby na poradzenie sobie z odciskami, technika pokonywania lodu, śniegu i błota, miętowe cukierki w górach, sól na trasie, czy maść przeciwbólowa zamiast tabletki.

Książka napisana jest bez zadęcia, bo jak twierdzi Scott Jurek w przedmowie, Hal to miły gość, „który potrafi rozweselić każdego, ale umie też wejść w tryb bojowy i kiedy trzeba, skopać tyłek rywalom. Swój poradnik napisał w tym samym wyluzowanym stylu”.

IB

Tekst promujący: 
Inspirują cię biografie Scotta Jurka czy Kiliana Jorneta? Marzy ci się coś więcej niż maraton? Hal Koerner, utalentowany ultramaratończyk, pomoże ci przekuć marzenia w rzeczywistość. Nakładem Wydawnictwa Buk Rower ukazało się polskie tłumaczenie jego książki “Przewodnik po bieganiu ultra”.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce