Sztuka Zwycięstwa

Sztuka Zwycięstwa


AutorPhil Knight

Wydawnictwo:  X-Varia

Rok wydania: 2016

 

Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego autobiografia jest fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia.

Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój Szalony Pomysł. Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik - zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany.

„To wspaniała, amerykańska opowieść o szczęściu, determinacji, znajomości rzeczy oraz magicznej alchemii, która połączyła grupkę ekscentryków, twórców sukcesu Nike. To, że odnieśli sukces, jest cudem, bo - jak dowiedziałem się z tej książki - choć jako naród cenimy sobie wolność gospodarczą, to jednocześnie jesteśmy niezrównani w jej tłamszeniu. To, co Phil Knight ma do powiedzenia na temat przedsiębiorczości oraz przeszkód, które trzeba pokonać na drodze do sukcesu, jest wręcz bezcenne. Trudno zliczyć zakładki, które zostawiłem między stronicami tej książki”. - Abraham Verghese, autor Powrotu do Missing, bestsellera z listy „New York Timesa”

„Byłem jeszcze dzieciakiem, gdy po raz pierwszy spotkałem Phila Knighta, ale tak naprawdę poznałem go dopiero teraz, gdy przeczytałem tę piękną, przejmującą, intymną opowieść. To samo mogę powiedzieć o Nike - z dumą nosiłem stroje tej firmy, ale nie miałem pojęcia, że za popularnym symbolem zwanym swoosh kryje się tak niezwykła historia ludzkiej pomysłowości, woli przetrwania oraz triumfu. Szczery, zabawny, trzymający w napięciu, prawdziwie literacki - oto pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport, lecz nade wszystko dla tych, którzy kochają pamiętniki”. - Andre Agassi, tenisista, jego autobiografia Open stała się bestsellerem „New York Timesa”

„Wiele można się nauczyć o innowacyjności i kreatywności, czytając tę wzruszającą i zabawną opowieść o wielkiej życiowej przygodzie. Phil Knight zabiera nas w podróż w czasie do chwili Wielkiego Wybuchu, z którego narodził się swoosh. Wspomina, jak błagał niechętne banki o pożyczkę, jak zbierał ekipę błyskotliwych ekscentryków, jak razem pracowali, by stworzyć coś wyjątkowego, przełamującego schematy. Oto inspirująca opowieść dla każdego marzyciela”. - Michael Spence, ekonomista, zdobywca Nagrody Nobla

Phil Knight, założyciel firmy Nike, Inc., jest jednym z najbardziej wpływowych magnatów światowego biznesu. W latach 1964-2004 był dyrektorem zarządzającym, a obecnie pełni w firmie funkcję prezesa rady nadzorczej. Mieszka w Oregonie z żoną Penny.

"Wiele można się nauczyć o innowacyjności i kreatywności, czytając tę wzruszającą i zabawną opowieść o wielkiej życiowej przygodzie. Phil Knight zabiera nas w podróż w czasie do chwili Wielkiego Wybuchu, z którego narodził się swoosh. Wspomina, jak błagał niechętne banki o pożyczkę, jak zbierał ekipę błyskotliwych ekscentryków, jak razem pracowali, by stworzyć coś wyjątkowego, przełamującego schematy. Oto inspirująca opowieść dla każdego marzyciela”. - Michael Spence, ekonomista, zdobywca Nagrody Nobla

Phil Knight, założyciel firmy Nike, Inc., jest jednym z najbardziej wpływowych magnatów światowego biznesu. W latach 1964-2004 był dyrektorem zarządzającym, a obecnie pełni w firmie funkcję prezesa rady nadzorczej. Mieszka w Oregonie z żoną Penny.

Tekst promujący: 
Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego autobiografia jest fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce