"Szybszy niż błyskawica"

"Szybszy niż błyskawica"


AutorUsain Bolt, współpr. Matt Allen

WydawnictwoBukowy Las

Rok wydania: 2014

 

Autobiografia najszybszego człowieka, jaki biega po Ziemi

Nieważne, czy znasz się na lekkiej atletyce. Nieważne nawet, czy znasz się na sporcie – najprawdopodobniej i tak znasz Usaina Bolta. Ten bezdyskusyjnie najszybszy człowiek w historii podbił serca ludzi na całym świecie nie tylko swym niezwykłym talentem i zapierającymi dech w piersiach wynikami, ale i żywiołową osobowością. Od samego początku kariery przyciąga uwagę mediów, a jego styl bycia prowokuje krzykliwe nagłówki prasowe równie często, co jego sukcesy na bieżni, czyniąc go największą sportową gwiazdą naszych czasów.

W pierwszej pełnej autobiografii Usain opowiada o swym życiu, począwszy od skromnych początków na Jamajce, przez międzynarodowy rozgłos, jaki zdobył w Pekinie, aż po wyżyny sławy, które osiągnął, zachwycając wszystkich na igrzyskach w Londynie. Ujawnia, jak naprawdę wygląda droga, która wiedzie do olimpijskich laurów, i mówi o przeszkodach, które musiał na niej pokonać.

Szybszy niż błyskawica to książka pełna energii, swady i uroku Usaina. Nikt nie potrafiłby opowiedzieć tej historii lepiej niż on sam.

„Żyję dla tych wielkich chwil. One są moim życiem. Kiedy tylko mam przed sobą arenę, wyścig, wyzwanie – coś we mnie wstępuje. Prostuję się i szybciej się poruszam. Wchodzę na scenę i rozpoczynam występ.

Wygrywam zawody i biję rekordy od czasu, gdy miałem 15 lat, ale każdy sukces ma swoją cenę. Zmagałem się z poważnymi kontuzjami, cudem przeżyłem wypadek samochodowy i musiałem się nauczyć, jak sobie radzić ze sławą. Kiedy stawka jest wysoka, potrafię dać z siebie wiele. Zdobyłem sześć złotych medali olimpijskich i osiem razy wygrałem w mistrzostwach świata. Sprostałem wszystkim wyzwaniom i stałem się znany jako najszybszy człowiek na Ziemi. Oto moja historia”.

Usain Bolt


Nasza recenzja:

Łukasz Fuglewicz, Ambasador Festiwalu Biegów

Rewelacyjna książka – jedna z moich topowych. Lektura obowiązkowa dla każdego dana lekkiej atletyki i biegania. Zalecałbym tą lekturę w szkołach!

Wypożyczyłem ją i nim zdążyłem przerzucić pierwsze strony, przeczytało ją już kilka osób! Rzeczywiście: czyta się ją równie szybko jak Usain biegnie 100 metrów!

Zabawna opowieść i historia, która tworzy się na naszych oczach. Czytając książkę usłyszałem nawet w radiu anons o Bolcie... Gość jest młodszy ode mnie, pewnie od wielu z Was też, więc można mieć odczucie bezowocnego życia, życia bez sukcesów,  ale... przymrużmy na to oko. Bo Bolt to jednostka wybitna. 

Tekst promujący: 
Autobiografia najszybszego człowieka, jaki biega po Ziemi
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce