Książka "Ukryta siła" jak wciągająca powieść sensacyjna

 

Książka "Ukryta siła" jak wciągająca powieść sensacyjna


Opublikowane w wt., 27/08/2013 - 14:48

"Ukryta siła" Rich RollRich Roll mógłby napisać książkę tylko o tym, jak po długiej walce z alkoholizmem, udało mu się stworzyć szczęśliwą rodzinę i usiąść na kanapie we własnym domu po dniu pełnym zawodowych wyzwań. Już samo to byłoby sukcesem, tyle że on się na tej kanapie zasiedział. Zanim skończył czterdziestkę miał nadwagę, zapas hamburgerów w lodówce i prowadził siedzący tryb życia.

Dwa lata później, ten sam człowiek pokonał 10 km wpław, przejechał 421 km na rowerze i przebiegł 84 km podczas zawodów Ultraman. Jako jedenasty zawodnik na mecie, nijak nie przypominał już zaniedbanego faceta w średnim wieku. Miesięcznik Men?s Fitness zaliczył go do grona 25 najsprawniejszych osób na świecie. Zmienił się on i zmieniła się jego dieta. Teraz był już weganinem.

Byłoby zupełnie zrozumiałe, gdyby to właśnie w tym miejscu skończył swoją opowieść. Na tym jednak nie poprzestał. Porwał się na wyzwanie, które mogłoby przerazić niejednego triatlonistę. Postanowił ukończyć 5 Ironmanów, na pięciu różnych wyspach hawajskich w niecały tydzień.

Opis projektu EPIC5, to chyba najbardziej fascynująca część książki. Porywający zapis walki ze słabościami, emocjami, problemami technicznymi i logistycznymi, czyta się jak dobrą powieść sensacyjną. Jest tu wszystko to, czego szukamy w relacjach z zawodów. Padają mocne słowa, psuje się rower, nie sprawdzają się założenia. Są przygody, walka i radość z sukcesu.

Od 22 kilogramów nadwagi do ultramana:

Książka jest również rodzajem poradnika, dla tych, którzy chcieliby spróbować roślinnej diety. Autor szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób Moc Roślin, stała się jego ukrytą siłą.

?Ukryta Siła?
Autor:  Rich Roll
Wydawnictwo: Galaktyka
Rok wydania: 2013-08-26
www.galaktyka.com.pl

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce