12. Festiwal Biegowy: Miasteczko Biegowe w Piwnicznej

 

12. Festiwal Biegowy: Miasteczko Biegowe w Piwnicznej


Opublikowane w śr., 10/02/2021 - 09:56

Festiwal Biegowy pozostaje na Sądecczyźnie. W Nowym Sączu podpisano deklarację o współpracy przy organizacji kolejnej – 12. edycji tej imprezy.

Deklarację podpisali Zygmunt Berdychowski, prezes Zarządu Społeczno-Kulturalnego Stowarzyszenia Sądeczanin, Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju, Jan Kotarba, wójt gminy Rytro, Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza i Joanna Fryzowicz, prezes Fundacji Newag.

W poczuciu odpowiedzialności za dalszy rozwój turystyki na Sądecczyźnie Partnerzy postanowili podjąć współpracę, której celem będzie dalszy rozwój tego wyjątkowego wydarzenia, tak by została utrzymana jego pozycja, jako jednej z najważniejszych w Polsce imprez sportu masowego. Mają też nadzieję, że liczni uczestnicy biegów przyczynią się do popularyzacji Sądecczyzny jako miejsca wypoczynku i dobrze wpłyną na kondycję gospodarczą regionu.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się na terenie powiatu nowosądeckiego. Centrum imprezy i Miasteczko Biegacza zostanie zorganizowane w Piwnicznej. Ale imprezy odbywać się będą na terenie wszystkich gmin, które podpisały deklarację. Fundacja Festiwal Biegowy - główny organizator Festiwalu zamierza kontynuować biegi górskie na tych samych dystansach co w poprzednich latach. Festiwalowi tradycyjnie będą towarzyszyły imprezy kulturalne i targi EXPO ze sprzętem dla biegaczy.

W 2019 roku w dziesiątej - ostatniej edycji przed pandemią w ramach Festiwalu biegało i maszerowało 8 705 osób, które wystartowały aż 12 348 razy (tzw. osobostarty)! Przez strefy aktywności, koncerty czy biegowe EXPO przewinęło się ok. 15 000 osób. Organizatorzy Festiwalu mają nadzieję w tym roku pobić ten rekord.

 

Zapisy do udziału w biegach już trwają pod adresem: https://rejestracja-festiwalbiegowy.pl/rejestracja-festiwal-biegowy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce