13. Festiwal Biegowy powoli dobiega końca. Bieg na Górę Kicarz i Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking już za nami

 

13. Festiwal Biegowy powoli dobiega końca. Bieg na Górę Kicarz i Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking już za nami


Opublikowane w ndz., 11/09/2022 - 14:56

Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking oraz Bieg na Górę Kicarz już za nami. Zawodnicy, którzy brali udział w obu konkurencjach wystartowali równocześnie, punktualnie o godzinie 13.

Mieli do pokonania trasę o długości 2,3 km. Choć dystans był niewielki, to trasa nie należała do najłatwiejszych, bo jest o bardzo dużym nachyleniu i przewyższeniu. Przez kilometr jest asfaltowa. Następnie prowadzi nartostradą na szczyt góry i właśnie tam była meta.

- Jestem w Piwnicznej już drugi raz. W ubiegłym roku była piękna, słoneczna pogoda. W tym roku Piwniczna wita nas przelotnym deszczem. W sobotę brałam udział w biegu o nazwie „Rekordowa Dycha”. Dystans 10 km przebiegłam w 49 minut. W swojej kategorii wiekowej zajęłam szóste miejsce.  Dzisiaj z kolei biorę udział w Biegu na Kicarz, a więc już na luzie – powiedziała nam tuż przed startem  Małgorzata z Gilowic koło Pszczyny.

W klasyfikacji mężczyzn jako pierwszy linię mety przekroczył Andrzej Długosz. Drugi był Kamil Młynarz, a trzeci Marek Grund.

W klasyfikacji kobiet najlepszy wynik miała Aleksandra Cieciorowska. Druga była Magdalena Nabielec, a trzecia Angelika Kaczmarek.

Z kolei w Mistrzostwach Polski w Hill Nordic Walking pierwsze miejsce zajął Zbigniew Jaworski, drugie Marcin Mieszczak, a trzecie Robert Świecak. (RG)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce