15 kilometrów Festiwalu Biegowego: nowa trasa wzdłuż Popradu [MAPA, PROFIL]

 

15 kilometrów Festiwalu Biegowego: nowa trasa wzdłuż Popradu [MAPA, PROFIL]


Opublikowane w ndz., 23/05/2021 - 13:03

Bieg na 15 km Iron Run 10 wrzesnia 2021

Start: Piątek 10 września o godz. 19, Miasteczko Biegowe na Nakle w Piwnicznej-Zdroju. Meta: Miasteczko Biegowe na Nakle w Piwnicznej-Zdroju

- Piątkowy bieg uliczny na 15 km, który wchodzi w skład Iron Run, będzie łatwiejszy niż ten, rozgrywany poprzedniego roku w Krynicy dlatego, że zostanie poprowadzony wzdłuż rzeki Poprad, gdzie teren lekko tylko opada - ocenia Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy tegorocznego Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju. Odczuwalne przewyższenia mamy tam, gdzie trasa odchodzi od koryta rzeki. W Krynicy ten teren był bardziej urozmaicony, bo tamta "piętnastka" wiodła do Tylicza, mieliśmy więc bardzo stromy podbieg w pierwszej części trasy, potem zbieg do Tylicza i znowu podbieg i zbieg.

LINK DO REJESTRACJI

- W  tej edycji Festiwalu Biegowego trasa będzie płaska, więc łatwiejsza do pokonania dla uczestników, którzy nieco obawiają się tego dystansu. Na pewno potrzeba będzie mniej siły, żeby ten dystans pokonać - zapewnia Marek Tokarczyk.

Również tutaj imity czasowe są tak duże, że każdy aktywny człowiek, który poświęci na przygotowania, czy na swoją aktywność, powiedzmy 4-5 godzin w tygodniu, jest się w stanie przygotować do tego, żeby dystans 15 km w limicie czasowym bez wysiłku przebiec.

Profil Biegu na 15 km Iron Run

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce