1918m: Pierwsze wyzwanie Brubeck Iron Run 2018


Opublikowane w pt., 07/09/2018 - 17:43

W tym roku nie mila a 1918m otworzyło rywalizację w Iron Run. Jako pierwsi w tym zorganizowanym z okazji obchodów święta odzyskania niepodległości wystartowali biegacze poniżej 40 roku życia. Za nimi ci nieco starsi. To w tych dwóch kategoriach będzie prowadzona klasyfikacja.

Na razie Ironruni jeszcze się  nie spieszą. Wprawdzie zajęte miejsce w pierwszym biegu ma znaczenie przy kolejności startu w kolejnym biegu, ale uczestnicy bardziej martwią się o zachowanie sił na całe 3 dni.

Pierwszą rywalizację poniżej 40 roku życia wygrał Igor Zalewski. Ten zawodnik startował w Iron Run już przed rokiem. Wtedy planował, że to właśnie w Krynicy zadebiutuje na dystansie 64km. Niestety tuż przed startem tamtego biegu źle się poczuł. Zaogniły się jego problemy z żołądkiem, pojawił się niebezpieczny skok ciśnienia.

- Nie lubię się poddawać, wolę walczyć do końca - mówił przed rokiem, gdy ratownicy zakazali mu dalszego biegu. Wtedy obiecał, że wróci i słowa dotrzymał.

- Przyjechałem tu załatwić niedokończone sprawy z zeszłego roku. Tempo w takim biegu nie jest mocne. Biegłem bardzo spokojnie i udało się wygrać, ale to dopiero pierwszy bieg- mówił na mecie Igor Zalewski.

Pierwszy bieg konkurencji zaostrzył apetyt na sukces zwycięzcy kat plus 40. Tomasz Łużyński pewnie ukończył bieg na pierwszym miejscu i deklaruje, że w Iron Run liczy na podium.

IB

Partner tytularny konkurencji:

Partner konkurencji:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce