2 maja darmowy III Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”

 

2 maja darmowy III Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”


Opublikowane w pon., 11/04/2022 - 22:49

Gorlice zapraszają na darmowy III Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”

Już drugiego maja w Gorlicach odbędzie III Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami” . W tym roku trasa półmaratonu będzie wiodła po urokliwych trasach z Gorlic przez Kobylankę, Dominikowice, Łysulę, Męcinę Małą, Męcinę Wielką do Sękowej.

Jednym z celów imprezy jest upowszechnienie wiedzy dotyczącej znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorami biegu są Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a współorganizatorami i partnerami Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach, Miasto Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Uzdrowisko Wysowa S.A.

- Bieg odbędzie się drugiego maja w poniedziałek. Start nastąpi o godzinie 12 na cmentarzu wojennym nr 91 w Gorlicach tzw. Góra Cmentarna, a meta będzie w Sękowej na kompleksie sportowo-rekreacyjnym gdzie odbywały się do tej pory rekonstrukcje historyczne Bitwy pod Gorlicami. Uroczyste zakończenie planujemy na godzinę 15 – informuje Łukasz Bełda, dyrektor biegu.

Zapisy prowadzone są stronie kepasport.pl w zakładce III Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami” do 29 kwietnia.

- Uczestnicy biegu startują bez opłaty startowej. Bieg jest darmowy, ale obowiązuje limit 200 zgłoszeń, decyduje kolejność zgłoszeń – dodaje dyrektor biegu.

Prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn. Za miejsca od pierwszego do trzeciego w klasyfikacji kobiet i mężczyzn najlepsi otrzymają puchary, a za miejsca od pierwszego do dziesiątego nagrody rzeczowe i dyplomy. Pamiątkowe medale otrzyma 200 uczestników, którzy ukończą bieg.

Dodatkowych informacji udzielają: Łukasz Bełda, e-mail: lukasbelda@wp.pl, oraz Elżbieta Wojna-Dyląg, e-mail: dylag@agh.edu.pl, tel. 693 435 295. Zapisy oraz więcej szczegółów. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce