40. Bieg Chomiczówki i 16. Bieg Puchar Bielan

Opublikowane w pon., 06/02/2023 - 13:35

5 lutego 2023, po dwuletniej przerwie związanej z Covid-19 powrócił Bieg Chomiczówki. Pogoda jak zwykle dla tego biegu była zimowa. Piątkowy śnieg zrobił swoje i zimowa aura ponownie zagościła na trasie.

O godzinie 10 wystartował 16 Bieg Puchar Bielan na dystansie 5 km. Bieg ukończyło ponad 600 osób.

O godzinie 11 wystartował 40-ty jubileuszowy  Bieg Chomiczówki. Bieg ukończyło ponad 1200 osób. Tradycyjnie każdy biegacz miał możliwość startu w obu biegach.

16 Bieg Puchar Bielan wygrał Arkadiusz Gardzielewski przed Andrzejem Starżyńskim i Bartoszem Kucharskim. Wśród kobiet wygrała Svetlana Sanko, a podium uzupełniły Dominika Stelmach i Eliza Galińska

40 Bieg Chomiczówki wygrał Kamil Jastrzębski przed Bogdanem Semenovychem i Damianem Świerdzewskim, a w rywalizacji kobiet najlepsza była Izabela Paszkiewicz, a pozostałe miejsca na podium zajęły Natalija Semenovych i Emilia Mazek.

Po biegu można było zrobić zdjęcie w foto-budce i upamiętnić swój wynik na medalu.

A Marek Catering jak zwykle częstował zacną grochówką.

Imprezę zakończyła ceremonia wręczenia nagród w klasyfikacji OPEN, jak również w kategoriach wiekowych.

My w tym roku nie biegaliśmy tego biegu ale mamy archiwalne zdjęcia z poprzednich lat: Irina biegała w 2008 roku a Andrzej w 2011 roku.

Pozdrawiam Irina Hulanicka – Ambasador Festiwali Biegowego.