5 dni na trasie Biegu 7 Dolin – KS Staszewscy zapraszają!


Opublikowane w pt., 15/03/2019 - 16:47

Jeżeli chcesz pokonać 100-kilometrową trasę Biegu 7 Dolin przed wrześniowym festiwalem – to już w sierpniu będzie taka okazja. Na chyba pierwszym w Polsce mobilnym obozie biegowym organizowanym przez KS Staszewscy.

Trasa jest podzielona na pięć odcinków. Obozowicze wyruszą – biegiem – z Krynicy na Halę Łabowską, gdzie zanocują w schronisku. Drugiego dnia dobiegną przez Rytro na Prehybę. Trzeciego – przez najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego dobiegną na przełęcz Obidza, skąd na chwilę zbiegną z trasy festiwalowej setki – do znajdującego się trochę niżej hotelu górskiego w Suchej Dolinie. Tutaj będzie czekał na nich przepak – suche ubrania, które organizatorzy wyślą z Krynicy w pierwszym dniu obozu. Potem przez Piwniczną dobiegną do hotelu w stacji narciarskiej w Wierchomli, a ostatniego dnia dotrą znów do Krynicy.

- To będzie normalny obóz biegowy. Rano długie wybieganie po górach, obiad w schronisku lub hotelu, a potem drugi trening. Mamy warsztat w plecaku – zapowiada Wojciech Staszewski. – A do Suchej Doliny i Wierchomli zawieziemy też sprzęt lekkoatletyczny – piłki, płotki, pałeczki sztafetowe. Bo każdy obóz powinien mieć pod koniec trening interwałowy w postaci zawodów sztafet.

- Zawsze staramy się w trening wprowadzać elementy rywalizacji i zabawy. Już wymyśliłam parę zabaw integracyjnych nie tylko sportowych. W każdym schronisku lub hotelu będzie też zadanie intelektualne – dodaje Kinga Staszewska. – Każdy nasz obóz w Rabce to były trochę „kolonie dla dorosłych”. Teraz, kiedy będziemy nocować w górach, będzie to jeszcze wyraźniejsze.

KS Staszewscy to firma rodzinna stworzona przez dziennikarza i trenera LA Wojciecha Staszewskiego oraz jego żonę Kingę, instruktorkę fitness po AWF. Od lat współpracują z Festiwalem Biegowym w Krynicy i samą Fundacją „Festiwal Biegów”, prowadzą specjalistyczne prezentacje, startują w biegach. Kinga pokonała m.in. Runek Run, a Wojtek pełną trasę Krynickiej Setki.

– Pamiętam uniesienie, z jakim wbiega się na deptak na koniec tego biegu. Łzy w gardle – wspomina Wojtek. – Kiedy wbiegniemy tam całą obozową grupką po pięciu dniach wspólnego biegania po górach, wzruszenie będzie pewnie jeszcze większe.

Obóz trwa od środy 31 lipca do niedzieli 4 sierpnia 2019 r. Organizatorzy oprócz treningu i zabawy gwarantują noclegi z pościelą w schroniskach i hotelach oraz śniadania. Do końca marca obowiązuje promocyjna cena obozu. Zapisy pod TYM linkiem. 

Dla uczestników obozu przewidziana jest zniżka 20% na opłaty startowe do biegów 10. TAURON Festiwalu Biegowego (tylko nowe rejestracje). 

red. / KS Staszewscy


Bieg 7 Dolin - VisegRun jest dofinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki / The project is funded by International Visegrad Fund:


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce