61 km im nie straszne. Wyruszyli na trasę z uśmiechem na ustach

 

61 km im nie straszne. Wyruszyli na trasę z uśmiechem na ustach


Opublikowane w sob., 09/09/2023 - 09:44

 

Sobota na 14. Festiwalu Biegowym zaczęła się od mocnych akcentów. Zmagania tradycyjnie ruszyły w środku nocy. Punktualnie o 2 na trasę wybiegli zawodnicy biorący udział w Biegu 7 Dolin na 100 km. Kolejne starty zostały zaplanowane nad ranem.

O 8:40 rozpoczęły się dwa biegi. Oprócz zawodników startujących na 36 km, na trasę wyruszyli również śmiałkowie zapisani na 61 km. Czeka ich duże wyzwanie jednak entuzjazm, którym tryskali przed startem zapowiadał, że nie boją się niczego.

- Jest super, pięknie. Liczę na wynik w granicach 10 godzin. Biegnę oczywiście dla zabawy - mówi nam uczestniczka biegu. - Pojawia się stres, ale będzie dobrze - dodaje inny z zawodników.

Przed sportowcami trasa prowadząca m.in. przez Halę Łabowską, Makowice, Rytro, Przehybę, Wielki Rogacz, Eliaszówkę, aż do mety znajdującej się oczywiście w Miasteczku Biegowym na Nakle.

Finish pierwszego zawodnika przewidywany jest w okolicach godziny 14. Walka o wygraną na pewno będzie zacięta. Więcej szczegółów znajdziecie w materiale filmowym. (MatiP, fot.: MP)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce