7. Maraton Lubelski wystartował z zapisami. Ligowy klasyk znów na nowej trasie. "Miasto się rozwija, pięknieje"

 

7. Maraton Lubelski wystartował z zapisami. Ligowy klasyk znów na nowej trasie. "Miasto się rozwija, pięknieje"


Opublikowane w czw., 21/02/2019 - 14:49

Chociaż trasa Maratonu Lubelskiego nie należy do najłatwiejszych, to przez lata impreza zyskała wiernych sympatyków. Właśnie wystartowały zapisy do siódmej edycji biegu. Uczestnicy niemal tradycyjnie mogą spodziewać się nowego przebiegu trasy. Start za mniej niż 80 dni, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Nad Bystrzycą rozgrywanych jest kilka imprez, ale start na królewskim dystansie to prawdziwe święto każdej metropolii. Już w pierwszej odsłonie Maratonu Lubelskiego, w 2013 roku, zafiniszowało 815 osób. Jest to też rekord frekwencji imprezy. W tym roku ustalono limit na poziomie 700 uczestników, ale jak usłyszeliśmy, może on zostać zwiększony.

– Limit został ustalony na poziomie frekwencji z ostatnich latach. Natomiast jeśli będzie duże zainteresowanie, to pula pakietów startowych może zostać zwiększona. Mamy już około 300 chętnych. W tej liczbie są osoby zapisane nie tylko na maraton, ale też takie, które wykupiły pakiet obejmujący pozostałe imprezy organizowane przez nas w Lublinie. Na chwilę obecną zapisy idą dobrze – informuje Paulina Mróz z Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie.

W tym roku Maraton Lubelski ma być „nie za długi, nie za krótki, lecz w sam raz”, cytując znaną piosenkę dla dzieci. Podczas poprzedniej edycji pojawił się problem, gdy większość uczestników została źle pokierowana przez służby i do pełnego dystansu zabrakło ok. 400 metrów. W ramach pokuty dyrektor biegu Piotr Kitliński przebiegł pełny dystans maratonu i zapowiedział wyciągnięcie wniosków.

Pokutny maraton dyrektora w Lublinie. "Nie zrobiłem tego..."

– Robimy wszystko, by taki błąd się nie powtórzył i będziemy się bacznie pilnować. Musimy dobrze przygotować pilota i osoby zabezpieczające trasę. Na szczegóły przyjdzie czas w chwili, gdy ustalimy ostateczny przebieg trasy. Brakuje nam tej powtarzalności. Co roku musimy przygotowywać bieg na nowo, przeprowadzać atest, a biegacze nie mogą przyzwyczaić się do trasy. Wszystko wymusza na nas ilość prac prowadzonych w Lublinie – słyszymy w biurze organizacyjnym.

Po raz drugi start i meta lubelskiego maratonu zlokalizowane będą na stadionie lekkoatletycznym. Większość trasy ma być jednak zmieniona z powodu wspomnianych prac remontowych prowadzonych w Lublinie. Gdy robotnicy przenoszą się w nowe miejsce, to i organizatorzy szukają nowych rozwiązań. Takie szachy. Dziś trudno powiedzieć jak będzie wyglądać nowa trasa, bo pod uwagę brane są różne warianty. Z drugiej strony - trudno narzekać, że "miasto się rozwija, pięknieje"...

– Stadion lekkoatletyczny to atrakcyjny nowy obiekt, który chcemy dobrze wykorzystać. Jest tam świetna infrastruktura, a do tego jest on dobrze zlokalizowany. Co do trasy, są warianty, które zakładają tylko kosmetyczne zmiany, ale też takie, które prowadzą bieg w innym kierunku. Wszystko zależy od pozwoleń, które otrzymamy – dodaje Paulina Mróz

Maraton Lubelski zaplanowano na 12 maja 2019. Start o 9:00. Trwają zapisy (TUTAJ). Do 28 lutego obowiązuje wpisowe w wysokości 60 zł. Później kwota ta wzrasta do 80 zł. Najdrożej będzie zapisać się w biurze zawodów - 140 zł. Na zniżkę w wysokości 10% mogą liczyć osoby, które startowały w nieco skróconym 6. Maratonie Lubelskim.

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w Klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał zmagań będzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, w dniach 6-8 września. Zapraszamy do Lublina i do Krynicy!

7. Maraton Lubelski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce