80 km - dobry kompromis dystansów

 

80 km - dobry kompromis dystansów


Opublikowane w ndz., 08/09/2019 - 00:13

Bieg 7 Dolin na dystansie 80 km to jedna z nowości TAURON Festiwalu Biegowego. Nowość spodobała się biegaczom, dla których przeskok między dystansem 64 km a 100 km byłły zbyt dużym wyzwaniem.

Dla zwyciężczyni Beaty Piątek był to akurat debiut na takim dystansie.

- Startowałam w Krynicy na 64 km. 80 km nigdy nie biegłam i chciałam zobaczyć, jak mi pójdzie. Ułożyło się po mojej myśli. Nie prowadziłam od startu. Widziałam sporo kobiet przed sobą. Nie przejęłam się tym. Znałam już trasę, wiedziałam, gdzie przyspieszyć a gdzie zwolnić. Pobiegłam taktycznie - mówiła nam zwyciężczyni (11:01:32).

Zwycięzca Piotr Ranosz nie miał przewagi w postaci znajomości trasy. Na jednym z odcinków miał kłopot ze znalezieniem właściwej drogi. Nie był również pewny, na jakiej pozycji biegnie.

- Najpierw biegłem z zawodnikami z Brubeck Iron Run, póżniej już w swoim tempie. Nie wiedziałem jednak który jestem. Na trasie pojawiali się zawodnicy z innych dystansów. Na mecie miałem więc bardzo przyjemną niespodziankę - mówił Piotr Ranosz, który na metę przybiegł z wynikiem 9:51:31.

Przyjemność z ukończenia nowego biegu nie była jedynie udziałem zwycięzców.

- Ucieszyłam się, że w tym roku został wprowadzony taki bieg. Nie czułam się w formie na setkę, ani tym bardziej na 117 km, chociaż zazwyczaj wybieram dłuższe biegi. Byłam też ciekawa tej trasy. Moim celem było jedynie ukończenie i jak na moją obecną formę jestem z tego startu zadowolona - powiedziała nam Anna Cop, która zajęła ósme miejsce.

Pełne wyniki: TUTAJ

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce