[AKT.] Bieg 7 Dolin, Runek Run... Iron Run! Krynickie biegi z punktami ITRA

 

[AKT.] Bieg 7 Dolin, Runek Run... Iron Run! Krynickie biegi z punktami ITRA


Opublikowane w pon., 25/03/2019 - 09:41

Już po raz piaty biegi górskie 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju zyskały certyfikat i punkty Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Terenowych ITRA, niezbędne do startu w wielu renomowanych biegach na świecie. Punktacja objęła także nowe dystanse Biegu 7 Dolin oraz - premierowo - festiwalową etapówkę IRON RUN.

Jeśli ktoś pragnie stanąć na starcie takich imprez jak kultowy Festiwal UTMB, Lavaredo czy Trail Verbier St-Bernard, Krynica jest do tego celu idealnym środkiem!

Bieg 7 Dolin PLUS (117 km) został przez ITRA wyceniony na 5 punktów (w skali 6-punktowej).

Bieg 7 Dolin 100 km - zgodnie z nowymi wytycznymi Stowarzyszenia dot. trudności biegów - zostały wycenione na 4 pkt ITRA. Także 4 punkty otrzymają uczestnicy Drużynowego Biegu 7 Dolin 100 km, pod warunkiem, że w pełnym 3-osobowym składzie dotrą do mety

Także na 4 pkt ITRA został zweryfikowany Bieg 7 Dolin 50 mil (80 km) ze startem w Rytrze i metą na krynickim deptaku - druga z tegorocznych nowości krynickiego Festiwalu.

Punkty ITRA otrzymał ponownie także Bieg 7 Dolin 64 km z Rytra do Krynicy – nowa wycena ITRA to 3 punkty.

Na 2 punkty wyceniony został najkrótszy z dystansów Biegu 7 Dolin – VisegRun 34 km, który w tym roku wystartuje premierowo z Mniszka nad Popradem na Słowacji.

Na 1 punkt – podobnie jak przed rokiem – został wyceniony Runek Run 22 km.

Największą nowością w punktacji ITRA jest IRON RUN. Choć to najtrudniejsza konkurencja Festiwalu – 3 dni i 9 biegów z sumarycznym dystansem 100 mil! - Stowarzyszenie wyceniło festiwalową etapówkę tylko na 4 pkt. Jest to związane z charakterem rywalizacji, w której przeważają ilościowo (nie dystansowo) biegi uliczne. ITRA wymaga, by maksymalnie 20% etapów było rozgrywanych na ulicy – w przypadku IRON RUN jest to ponad 70% (biegi na deptaku ITRA zakwalifikowała jako biegi uliczne)

Punkty ITRA otrzymają wszyscy uczestnicy konkurencji, którzy ukończyli 80-kilometrowy ultramaraton (bieg otwierający drugi dzień zmagań w IRON RUN).

Dlaczego warto zbierać punkty ITRA?

W najbardziej znanym wśród polskich biegaczy festiwalu Ultra Trail du Mont-Blanc punkty kwalifikacyjne są wymagane na każdy, nawet najkrótszy bieg. Przykłady:

do startu w UTMB 171 km niezbędnych jest 15 pkt. w najwyżej 3 biegach;
do startu w TDS 119 km i CCC 101 km trzeba mieć 8 pkt. w najwyżej 2 biegach;
do udziału w OCC 56 km są potrzebne 4 punkty w maksymalnie 2 startach.

Ukończenie Biegu 7 Dolin PLUS 117 km zapewnia zatem jedną trzecią punktów na UTMB, większość na TDS i CCC, a wystarczy, by móc ubiegać się o prawo startu w OCC. Z kolei jeden punkcik Runek Run to dobre uzupełnienie dłuższego biegu do kwalifikacji na OCC.


AKTUALIZACJA

18 kwietnia 2019 r. organizatorzy Festiwalu UTMB zmienili zasady kwalifikacji do poszczególnych biegów imprezy. Szczegóły: 

Chcesz łatwiej wystartować w UTMB? Musisz biegać w imprezach UTMB. Nowe zasady kwalifikacji do Ultra-Trail du Mont-Blanc


Projekt jest dofinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki / The project is funded by International Visegrad Fund:

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce