Aktywny Małopolanin. Zawody dla szkół już w piątek 9 września

 

Aktywny Małopolanin. Zawody dla szkół już w piątek 9 września


Opublikowane w wt., 30/08/2022 - 00:00

Sześć konkurencji, cztery kategorie wiekowe i czterech reprezentantów każdej szkoły. Zawody sportowe „Aktywny Małopolanin”, będące częścią 13. Festiwalu Biegowego zapowiadają się niezwykle interesująco.

Pora na 13. Festiwal Biegowy

13. Festiwal Biegowy już od 9 do 11 września. Tysiące biegaczy z całej Polski będą ponownie rywalizować w Piwnicznej-Zdroju. Jak zawsze będą to niezapomniane chwile. Odbędą się wówczas także, złożone z kilku konkurencji, zawody sportowe – „Aktywny Małopolanin”.

Rozpoczną się na terenie Miasteczka Biegowego w piątek (9 września). Rywalizacja będzie się odbywała w biegu sztafetowym, skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance i żonglerce piłką nożną.

"Aktywny Małopolanin" - zawody dla szkół

W zawodach mogą wystartować reprezentacje szkół podstawowych i średnich z województwa małopolskiego. W ich skład wchodzą cztery osoby (dwie dziewczyny i dwóch chłopców), którzy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa I-III, szkoła podstawowa IV-VI, szkoła podstawowa VII-VIII i szkoła średnia. Punkty z poszczególnych kategorii będą sumowane. Zwycięży szkoła, która zbierze ich najwięcej.

Najlepszym przyznane zostanie jednorazowe stypendium pieniężne, miejsca 2-3 otrzymają nagrody rzeczowe, a pozostali pamiątkowe dyplomy. Żadna z drużyn nie wyjdzie zatem z „gołymi rękami”.

Aktywny Małopolanin. Zawody dla szkół już w piątek 9 września

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce