Alicja Reda

 

Kim jestem?

Aktywną emerytką. Teraz robię zupełnie coś nowego niż do tej pory. Teraz nic nie muszę, teraz po prostu mogę. Należę do klubu sportowego Team Zabiegane Dni. Udzielam się jako wolontariusz podczas różnych imprez sportowych np. Półmaraton, Maraton Warszawski, Gorce Ultra Trail. Zdobyłam uprawnienia sędziego PZLA.

 

Od kiedy biegam?

Zawsze lubiłam ruch, aktywność. Jestem bardziej aktywna kiedy po złamaniu barku miałam spędzić 3 miesiące unieruchomiona na zwolnieniu lekarskim, to był szok: z aktywności zawodowej (praca na 2 etaty, ciągła dyspozycyjność) gwałtowny bezruch!!! Wtedy dopiero dotarło do mnie, że wkrótce będę miała  duuuużo czasu  wolnego na emeryturze.

 

Czym jest dla ciebie bieganie?

To czas bycia ze sobą, czasem z innymi ciekawymi ludźmi. To sposób na walkę ze  słabościami i przeciwnościami losu. To czas na pokonanie depresji i życiowych trosk.

 

Moje rekordy życiowe:

Udowodnienie sobie że mogę, że potrafię, że dam radę.

 

Motto:

Bardzo podoba mi się to co powiedział C. Parson „ Kiedy pytają dlaczego biegasz, odpowiadam, nie ma żadnego specjalnego powodu. Chodzi tylko o uczucia, emocje których doświadczasz kiedy stajesz na starcie i kiedy przekraczasz linię mety, wiedząc, że jesteś zwycięzcą bez względu na miejsce które zająłeś.”

 

Festiwal Biegowy to:

Wielkie Święto, cudowny czas,  bez trosk, to wolność, radość. To wspaniali ludzie , którzy robią to co lubią, którym się chce chcieć.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce