Amadeusz Bielatowicz, nowy Ambasador Festiwalu Biegowego: do zobaczenia na trasach!

 

Amadeusz Bielatowicz, nowy Ambasador Festiwalu Biegowego: do zobaczenia na trasach!


Opublikowane w pon., 10/06/2024 - 12:53

Amadeusz Bielatowicz jest absolwentem kulturoznawstwa i dziennikarstwa. Bieganiem na dobre zaraził się w 2017 roku. Mieszka i pracuje w Krakowie, w jednej z krakowskich galerii handlowych. Dziennikarz z pasji, miłośnik gór i wędrówek, prowadzi własnego bloga o tematyce wycieczkowej i turystycznej. Podziwia sportowców, ogląda wszelakie dyscypliny. Ukochanymi pozostają niezmiennie żużel oraz piłka nożna. Kibicuje żużlowej Unii Tarnów i piłkarskiej Chelsea FC. Uwielbia kolor niebieski. I opowiada nam o swoim bieganiu:

Od kiedy biegam?
Pierwsze próby podejmowałem w roku 2012, jednak wówczas bieganie było dla mnie wyłącznie formą zrzucania wagi, co ostatecznie zatraciło sens i samo bieganie przestało sprawiać radość.

Po dłuższej przerwie i wielu zdrowotnych perturbacjach wróciłem do treningów w roku 2016, a w 2017 solidnie przyłożyłem się do treningów przed Festiwalem Biegowym w Krynicy Zdroju, który wówczas miał być tym pierwszym - spełnieniem niezwykłego marzenia przebiegnięcia pierwszej dyszki na zawodach. Wymyśliłem sobie, że stanie się to na trasie z ukochanej Krynicy do Muszyny. We wrześniu 2017 roku spełniłem marzenie. I zaczęło się na dobre ;)

Czym jest dla mnie bieganie?
Bieganie to nie tyle wyznaczanie celów, co przede wszystkim droga. Każdy kilometr bywa równie ważny, choć oczywiście nie każdy rejestrujemy w ten sam sposób, a zwykle i tak najważniejszy jest ten pierwszy i ostatni. Forma terapii, odskoczni, treningu na lepszy, ale i często gorszy dzień.

Czasami również pole do wyładowania negatywnych emocji. Nie zawsze cieszy, bywa, że boli. Wracam jednak, bo ostatecznie daje radość i satysfakcję. 

Moje rekordy życiowe:

  • Półmaraton: 01:55:27  - 6. PZU Półmaraton Królewski 2019
  • 10 kilometrów: 00:47:50 - 10. Festiwal Biegowy Krynica-Muszyna 2019
  • 5 kilometrów: 00:24:03 - 5-tka dla Niepodległej Kraków 2018
  • mila: 00:06:38 - Mila Krynica Festiwal Biegowy 2020

Motto:
Każdy krok jest ważny

Festiwal Biegowy to najważniejsza impreza w moim życiu. Nic nie przebiło emocji, które towarzyszyły mi podczas pierwszej dyszki w 2017 roku. I to nie tylko po jej przebiegnięciu wówczas w czasie poniżej godziny, ale już na pierwszym kilometrze, kiedy przemierzaliśmy ulice Krynicy. Spełnienie. Od tamtej pory wracam rokrocznie.

Byłem w pandemii, jestem po przenosinach do Piwnicznej, ale też w czasie dyszki Stary-Nowy Sącz w 2021 roku. Siedem festiwali, z czego każdy inny. Inna forma, często inna waga, dyspozycja, motywacja. Festiwal Biegowy jest jednak imprezą, bez której trudno wyobrazić mi sobie początek jesieni. Do zobaczenia na trasach! (Amadeusz Bielatowicz)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce